– adhesive nose strips for easier breathing, better sleep, reduced snoring – and ideal for athletes
30 pcs
69
Rating 3.6/5, 69 reviews
7,99 €
Freeze Dried Mango
– 100% gently dried crunchy fruit without added sugar
50
Rating 4.6/5, 50 reviews
4,99 €
(9,98 € / 100 g)
Electrolyte Complex
– natural electrolyte drink in sachets – supports hydration and electrolyte balance, sugar-free
Green peach 100 g (10 x 10 g)
29
Rating 4.6/5, 29 reviews
10,99 €
(10,99 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑fed Collagen Drink + Vitamin C
– grass‑fed collagen peptides powder – supports skin and nail health, and joint function
Peach 200 g
165
Rating 4.8/5, 165 reviews
13,49 €
(6,75 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑fed Collagen Drink + Vitamin C
– grass‑fed collagen peptides powder – supports skin and nail health, and joint function
Orange 200 g
117
Rating 4.9/5, 117 reviews
13,49 €
(6,75 € / 100 g)
Protein Nut Spread
– 100% natural nut butter with grass-fed protein
Salted caramel 350 g
740
Rating 4.7/5, 740 reviews
13,59 €
(3,88 € / 100 g)
Women's Probiotics
– supports vaginal and urinary tract health with 5 probiotic strains, vitamin B and cranberry extract
30 capsules
23
Rating 4.5/5, 23 reviews
13,29 €
(0,44 € / 1 capsule)
Hummus
– chickpea spread made with olive oil and tahini – creamy texture, delicate flavour, 100% natural, no seed oils
Curry 140 g
76
Rating 4.6/5, 76 reviews
2,39 €
(1,71 € / 100 g)
Hummus
– chickpea spread made with olive oil and tahini – creamy texture, delicate flavour, 100% natural, no seed oils
Roasted onion 140 g
163
Rating 4.5/5, 163 reviews
2,39 €
(1,71 € / 100 g)
Prebiotic Topping
– thick natural topping, high in fiber, no artificial colors or sweeteners
Forest fruit 320 g
232
Rating 4.8/5, 232 reviews
7,29 €
(2,28 € / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 1 000 g
90
Rating 4.6/5, 90 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Apple Chips
– dried ultra crispy slices, made from premium apples, no frying, no sulphites
Natural 30 g
70
Rating 5.0/5, 70 reviews
1,59 €
(5,30 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 900 g
135
Rating 4.7/5, 135 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Organic Plant Protein Energy Balls
– soft snack filled with liquid filling, sprinkled with nuts, premium organic ingredients, combination of rice and pea protein
Strawberry Coconut 45 g (3 x 15 g)
65
Rating 4.4/5, 65 reviews
2,29 €
(5,09 € / 100 g)
Nut Spread Topping
– creamy coating with a high nut content, rich in fiber and unsaturated fats, made from 100% natural ingredients
Pistachios 270 g
121
Rating 4.8/5, 121 reviews
14,49 €
(5,37 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & mango 20 g
69
Rating 4.7/5, 69 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & raspberry 20 g
217
Rating 4.7/5, 217 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & strawberry 20 g
163
Rating 4.7/5, 163 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
100% Cashew Butter
– creamy nut butter, sweet buttery taste with a hint of caramel, source of unsaturated fats and plant protein
Smooth 1 000 g
354
Rating 4.9/5, 354 reviews
17,69 €
(1,77 € / 100 g)
100% Cashew Butter
– creamy nut butter, sweet buttery taste with a hint of caramel, source of unsaturated fats and plant protein
Smooth 500 g
354
Rating 4.9/5, 354 reviews
10,49 €
(2,10 € / 100 g)
Hibiscus Tea
– dried Egyptian hibiscus flowers, intense taste and color
60 g
40
Rating 4.7/5, 40 reviews
3,29 €
(5,48 € / 100 g)
Freeze‑Dried Coconut
– freeze‑dried coconut pieces, sweet and crunchy, a natural source of plant‑based fats
50 g
33
Rating 4.6/5, 33 reviews
4,99 €
(9,98 € / 100 g)
Cashew Nuts natural
– crunchy snack with a sweet buttery taste, source of unsaturated fats, unsalted
W320 1 000 g
312
Rating 4.9/5, 312 reviews
14,99 €
(1,50 € / 100 g)
Protein Crispies
– super crunchy protein balls with complete protein, great with cereals, porridges, and yoghurts
Dark chocolate 130 g
162
Rating 4.9/5, 162 reviews
7,99 €
(6,15 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla 2 000 g
3180
Rating 4.6/5, 3180 reviews
78,99 €
(3,95 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Chocolate 2 000 g
2014
Rating 4.4/5, 2014 reviews
78,99 €
(3,95 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Unflavoured 1 000 g
3248
Rating 4.5/5, 3248 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla 30 g
3180
Rating 4.6/5, 3180 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Strawberry milkshake 1 000 g
1212
Rating 4.4/5, 1212 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Cinnamon Roll 1 000 g
2324
Rating 4.3/5, 2324 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Pistachios 1 000 g
499
Rating 4.3/5, 499 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
White chocolate coconut 30 g
220
Rating 4.4/5, 220 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Great value
Weekly Offers
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate 30 g
344
Rating 4.5/5, 344 reviews
2,19 €
(7,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate with hazelnuts 1 000 g
353
Rating 4.5/5, 353 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Vanilla 1 000 g
968
Rating 4.7/5, 968 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate 1 000 g
434
Rating 4.6/5, 434 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Unflavoured 1 000 g
865
Rating 4.5/5, 865 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Vanilla 30 g
968
Rating 4.7/5, 968 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate with hazelnuts 30 g
353
Rating 4.5/5, 353 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Cinnamon Cereal Milk 30 g
568
Rating 4.5/5, 568 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
White chocolate 30 g
361
Rating 4.5/5, 361 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Chocolate shake 30 g
298
Rating 4.4/5, 298 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla cream 30 g
417
Rating 4.5/5, 417 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Blueberry 30 g
211
Rating 4.1/5, 211 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Whey Protein Isolate
– rapidly absorbable protein, minimal sugar and fat, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 500 g
302
Rating 4.6/5, 302 reviews
35,99 €
(7,20 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Whey Protein Isolate
– rapidly absorbable protein, minimal sugar and fat, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 1 000 g
302
Rating 4.6/5, 302 reviews
59,99 €
(6 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Whey Protein Isolate
– rapidly absorbable protein, minimal sugar and fat, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 1 000 g
325
Rating 4.5/5, 325 reviews
59,99 €
(6 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
White chocolate coconut 1 000 g
220
Rating 4.4/5, 220 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Almond Butter
– 100% cream from unpeeled almonds, without sweeteners or flavourings, rich in unsaturated fats and protein
Smooth 500 g
204
Rating 4.6/5, 204 reviews
9,49 €
(1,90 € / 100 g)
Energy Bar
– gluten-free fruit bar, only from 4 natural ingredients, source of fibre
Chocolate coated strawberry 55 g
45
Rating 4.7/5, 45 reviews
1,69 €
(3,07 € / 100 g)
Protein Crispies
– super crunchy protein balls with complete protein, great with cereals, porridges, and yoghurts
Triple chocolate 130 g
203
Rating 4.9/5, 203 reviews
7,99 €
(6,15 € / 100 g)
Granola
– baked flakes and nuts in large crunchy clusters, hand processed in small batches for maximum freshness
Almond & Honey 400 g
14
Rating 4.8/5, 14 reviews
9,49 €
(2,37 € / 100 g)
Granola
– baked flakes and nuts in large crunchy clusters, hand processed in small batches for maximum freshness
Chocolate and cashew 400 g
45
Rating 4.8/5, 45 reviews
9,49 €
(2,37 € / 100 g)
Cheese Crisps
– crispy snack made from ripe Latvian cheese, 50% protein content, lactose‑free
Spicy paprika 50 g
12
Rating 4.6/5, 12 reviews
2,79 €
(5,58 € / 100 g)
Cheese Crisps
– crispy snack made from ripe Latvian cheese, 50% protein content, lactose‑free
Oregano and basil 50 g
17
Rating 4.7/5, 17 reviews
2,79 €
(5,58 € / 100 g)
Cheese Crisps
– crispy snack made from ripe Latvian cheese, 50% protein content, lactose‑free
Onion, Garlic and Parsley 50 g
29
Rating 4.5/5, 29 reviews
2,79 €
(5,58 € / 100 g)
-11 %
Weekly Offers
Nut Butter Topping
– creamy topping, easy dosing, no added sugar or synthetic additives
Pistachios 250 g
2
Rating 5.0/5, 2 reviews
14,25 €
Previous Price: 16,19 €
(5,70 € / 100 g)
Plant based 🌱
Clear Plant Protein
– vegan protein lemonade with 75% protein, only 7 ingredients, sweetened with steviol glycosides
Peach iced tea
41
Rating 3.9/5, 41 reviews
from 2,49 €
(from 6 € / 100 g)
Plant based 🌱
Clear Plant Protein
– vegan protein lemonade with 75% protein, only 7 ingredients, sweetened with steviol glycosides
Mango and orange
41
Rating 3.9/5, 41 reviews
from 2,49 €
(from 6 € / 100 g)
Nut Butter Topping
– creamy topping, easy dosing, no added sugar or synthetic additives
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.