– convenient packaging of oils and sauces in sprays, easy dosing, made from premium ingredients
33,02 €
Previous Price: 38,85 €
-2 %
Weekly Offers
Ketchup No Added Sugar
– only 7 natural ingredients, traditional artisanal production, soft texture, no preservatives
310 g
126
Rating 4.5/5, 126 reviews
1,91 €
Previous Price: 1,96 €
(0,62 € / 100 g)
Ketchup No Added Sugar
– only 7 natural ingredients, traditional artisanal production, soft texture, no preservatives
470 g
126
Rating 4.5/5, 126 reviews
2,99 €
(0,64 € / 100 g)
Mustard
– full‑fat, without chemical preservatives, from non‑defatted seeds
350 g
178
Rating 4.9/5, 178 reviews
1,59 €
(0,45 € / 100 g)
Organic Ketchup
– full of organic tomatoes and lower sugar content
480 g
155
Rating 4.9/5, 155 reviews
3,89 €
(0,81 € / 100 g)
Organic Vegan Sugo
– sauce from juicy Italian tomatoes, with extra virgin olive oil
With basil 180 g
577
Rating 4.9/5, 577 reviews
2,89 €
(1,61 € / 100 g)
Organic Pesto
– from carefully cultivated Italian ingredients, hand-picked, without preservatives
Verde 130 g
135
Rating 4.9/5, 135 reviews
3,99 €
(3,07 € / 100 g)
Organic Linseed Oil Mayonnaise
– from pressed flaxseed oil, delicate taste and pure ingredients, free‑range egg yolks
130 g
10
Rating 4.9/5, 10 reviews
8,49 €
(6,53 € / 100 g)
Organic Tahini
– fine sesame seed paste from Greece, without salt and added sugar
300 g
69
Rating 4.6/5, 69 reviews
6,29 €
(2,10 € / 100 g)
Organic Fine Tomato Pulp
– 100% tomato puree without added sugar or salt, from Italian organic farms
425 g
51
Rating 4.7/5, 51 reviews
2,49 €
(0,59 € / 100 g)
Organic Coconut Amino Sauce
– mildly spicy soy sauce alternative, 90% coconut sap with a pinch of sea salt, no preservatives
150 ml
50
Rating 4.9/5, 50 reviews
8,49 €
(5,66 € / 100 ml)
Organic Tamari Soy Sauce
– gluten-free soy sauce with a thick texture, made from organic farming
250 ml
55
Rating 4.8/5, 55 reviews
5,99 €
(2,40 € / 100 ml)
Soy Sauce Spray
– gluten-free sauce made from select beans from the Netherlands, non-GMO, with a practical dispenser
200 ml
47
Rating 4.9/5, 47 reviews
6,99 €
(3,50 € / 100 ml)
Sweet Chilli Sauce
– roasted bell peppers with chili peppers, balanced sweet and spicy flavor profile, without preservatives and thickeners
Mild 330 ml
166
Rating 4.5/5, 166 reviews
6,49 €
(1,97 € / 100 ml)
Wholegrain Mustard
– made in France following a traditional recipe, free from preservatives, vegetable oils, and added sugar
200 g
19
Rating 4.6/5, 19 reviews
3,29 €
(1,65 € / 100 g)
Dijon Mustard
– made in France using a traditional recipe, bold aroma with a mild heat, free of preservatives and artificial flavours
200 g
43
Rating 4.9/5, 43 reviews
3,29 €
(1,65 € / 100 g)
Teriyaki Sauce
– Japanese umami sauce made from traditional ingredients, without GMOs and artificial preservatives, for meat and marinades
330 ml
16
Rating 4.7/5, 16 reviews
6,99 €
(2,12 € / 100 ml)
Sriracha Sauce
– Medium-hot Thai-style sauce, free from starch and artificial preservatives, made from sweet peppers and chili paste.
185 ml
18
Rating 4.8/5, 18 reviews
7,99 €
(4,32 € / 100 ml)
Organic Pesto
– from carefully cultivated Italian ingredients, hand-picked, without preservatives
Calabrese 130 g
79
Rating 4.7/5, 79 reviews
3,99 €
(3,07 € / 100 g)
Pad Thai Sauce
– a sauce combining soy sauce, tamarind, and fish sauce, without emulsifiers or artificial sweeteners
350 ml
10
Rating 4.6/5, 10 reviews
6,49 €
(1,85 € / 100 ml)
Tuna Tomato Sauce
– Mildly spicy Italian pasta sauce made from organic tomatoes, with tuna from sustainable fishing, without preservatives.
Olives & capers 200 g
18
Rating 4.9/5, 18 reviews
3,99 €
(2 € / 100 g)
Barbecue Sauce
– made from fresh tomatoes from Provence, smoky flavor from smoked paprika, free of preservatives and artificial flavorings
275 g
24
Rating 4.9/5, 24 reviews
6,49 €
(2,36 € / 100 g)
-10 %
Weekly Offers
Organic Ketchup
– starch‑free, thick thanks to a high tomato content, only 5 ingredients
450 ml
11
Rating 4.9/5, 11 reviews
4,04 €
Previous Price: 4,49 €
(0,90 € / 100 ml)
-15 %
Weekly Offers
New
Mushroom Paste
– for preparing sauces, soups and seasoning dishes, with shiitake and champignon mushrooms, with extra virgin olive oil
170 g
2
Rating 4.0/5, 2 reviews
8,49 €
Previous Price: 9,99 €
(4,99 € / 100 g)
Chutney
– spicy with a pleasant sweetness, handmade Czech production in small batches
Onion with honey 200 g
148
Rating 4.7/5, 148 reviews
8,99 €
(4,50 € / 100 g)
Organic Miso
– Japanese-style white miso paste – salty and mildly spicy flavour, gluten-free, with no preservatives or GMOs
230 g
17
Rating 4.8/5, 17 reviews
9,29 €
(4,04 € / 100 g)
Organic Vegan Sugo
– sauce from juicy Italian tomatoes, with extra virgin olive oil
With black olives 180 g
95
Rating 4.8/5, 95 reviews
2,99 €
(1,66 € / 100 g)
Great value
Sweet Chilli Sauce
– roasted bell peppers with chili peppers, balanced sweet and spicy flavor profile, without preservatives and thickeners
Hot 330 ml
161
Rating 4.6/5, 161 reviews
5,52 €
(1,67 € / 100 ml)
Tomato Sauce
– traditional Italian tomato sauce, with extra virgin olive oil, without sugar and preservatives
Arrabbiata 500 g
84
Rating 4.7/5, 84 reviews
3,89 €
(0,78 € / 100 g)
Tomato Sauce
– traditional Italian tomato sauce, with extra virgin olive oil, without sugar and preservatives
Puttanesca 500 g
127
Rating 4.8/5, 127 reviews
3,89 €
(0,78 € / 100 g)
Chilli Sauce
– spicy and rich taste, without artificial preservatives, colorants or thickeners
Baked peppers 185 ml
94
Rating 4.7/5, 94 reviews
9,99 €
(5,40 € / 100 ml)
Chilli Sauce
– spicy and rich taste, without artificial preservatives, colorants or thickeners
Mango Passion Fruit 185 ml
93
Rating 4.3/5, 93 reviews
9,99 €
(5,40 € / 100 ml)
Sun-Dried Tomato Spread
– premium sun-dried tomato spread with extra virgin olive oil, complemented by exotic capers, mildly spiced for maximum flavour, free from preservatives
170 g
15
Rating 4.8/5, 15 reviews
5,19 €
(3,05 € / 100 g)
Red Onion Chutney
– premium caramelised red onion chutney with balsamic vinegar, extra virgin olive oil and port wine for maximum flavour, free from preservatives
170 g
51
Rating 4.6/5, 51 reviews
7,49 €
(4,41 € / 100 g)
Roasted Red Pepper Dip
– pepper dip with extra virgin olive oil, complemented by sunflower seeds and fresh garlic for maximum flavour, mildly spiced, and free from preservatives
170 g
15
Rating 4.8/5, 15 reviews
7,49 €
(4,41 € / 100 g)
-15 %
Weekly Offers
Grass-Fed Demi Glace
– gourmet base for sauces, made from grass-fed beef and bones, only natural high-quality ingredients
150 g
18
Rating 3.1/5, 18 reviews
5,94 €
Previous Price: 6,99 €
(3,96 € / 100 g)
Organic Tomato Sauce
– full flavor of cherry tomatoes, with extra virgin olive oil, without preservatives
Sweet paprika 250 g
20
Rating 5.0/5, 20 reviews
2,49 €
(1 € / 100 g)
-15 %
Weekly Offers
Red Harissa
– spicy chili paste with extra virgin olive oil, authentic taste of North African cuisine, without preservatives
130 g
16
Rating 4.9/5, 16 reviews
4,07 €
Previous Price: 4,79 €
(3,13 € / 100 g)
-15 % SALE15
Organic Fish Sauce
– distinctive taste without flavourings and additives, authentic umami flavour, traditional long‑term fermentation
100 ml
3
Rating 5.0/5, 3 reviews
11,99 €
(11,99 € / 100 ml)
Tuna Tomato Sauce
– Mildly spicy Italian pasta sauce made from organic tomatoes, with tuna from sustainable fishing, without preservatives.
Cayenne pepper 200 g
62
Rating 4.8/5, 62 reviews
3,99 €
(2 € / 100 g)
-14 %
Weekly Offers
Organic Sweet Chilli Sauce
– delicately sweet taste with balanced spiciness, a blend of 7 varieties of chili peppers from Bolgheri, without thickeners
300 g
8
Rating 4.9/5, 8 reviews
3,82 €
Previous Price: 4,49 €
(1,27 € / 100 g)
Organic Vegan Sugo
– sauce from juicy Italian tomatoes, with extra virgin olive oil
With pine nuts 180 g
114
Rating 4.9/5, 114 reviews
2,99 €
(1,66 € / 100 g)
Temporarily sold out
Organic Tomato Sauce
– full flavor of cherry tomatoes, with extra virgin olive oil, without preservatives
Basil 250 g
64
Rating 4.9/5, 64 reviews
Temporarily sold out
Organic Yellow Mustard
– from mustard seeds from Spain, intense flavour, without sulphites and preservatives
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.