– flakes and nuts baked into large crunchy clusters, enriched with milk protein crisps, a simple snack and the basis for a nutritious breakfast
Chocolate & sea salt 350 g
7
Rating 3.7/5, 7 reviews
10,49 €
(3 € / 100 g)
New
Sports Bottle
– super lightweight bottle made from BPA-free plastic, practical design and easy handling, flat valve for high fluid flow
Beige 550 ml
16
Rating 4.5/5, 16 reviews
7,99 €
-11 %
Weekly Offers
New
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Mango Black Tea 30 g
3
Rating 3.7/5, 3 reviews
1,58 €
Previous Price: 1,79 €
(5,27 € / 100 g)
New
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Golden chocolate hazelnut 55 g
1
Rating 5.0/5, 1 review
2,69 €
(4,89 € / 100 g)
-10 %
Chocolate Coated Strawberries
– crisp, freeze-dried strawberries covered in dark chocolate with high content of cocoa, free of lecithins and polishes
3× dark chocolate 120 g
112
Rating 4.7/5, 112 reviews
18,87 €
Previous Price: 20,97 €
(5,24 € / 100 g)
-10 %
Hibiscus Tea
– dried Egyptian hibiscus flowers, intense taste and color
3× 60 g
40
Rating 4.7/5, 40 reviews
8,88 €
Previous Price: 9,87 €
(4,93 € / 100 g)
-10 %
Chocolate Coated Strawberries
– crisp, freeze-dried strawberries covered in dark chocolate with high content of cocoa, free of lecithins and polishes
3× white chocolate 120 g
91
Rating 4.8/5, 91 reviews
18,87 €
Previous Price: 20,97 €
(5,24 € / 100 g)
-10 %
Chocolate Coated Strawberries
– crisp, freeze-dried strawberries covered in dark chocolate with high content of cocoa, free of lecithins and polishes
3× milk chocolate 120 g
108
Rating 4.8/5, 108 reviews
18,87 €
Previous Price: 20,97 €
(5,24 € / 100 g)
Synephrine
– bitter orange extract, 10mg per tablet, boosts metabolic rate
90 tablets
14
Rating 4.5/5, 14 reviews
8,99 €
(0,10 € / 1 tablet)
Freeze Dried Pineapple
– 100% gently dried pineapple chunks, naturally sweet with no added sugar
50 g
6
Rating 4.9/5, 6 reviews
5,39 €
(10,78 € / 100 g)
Freeze Dried Dragon Fruit
– gently dried pink pitaya, no added sugar
50 g
41
Rating 3.5/5, 41 reviews
4,99 €
(9,98 € / 100 g)
Freeze Dried Peaches
– sweet crispy slices, gently dried, no added sugar
50 g
19
Rating 4.2/5, 19 reviews
5,19 €
(10,38 € / 100 g)
L‑Theanine
– 100 mg of L‑theanine in 1 capsule, green tea extract, food supplement
90 capsules
16
Rating 4.2/5, 16 reviews
10,99 €
(0,12 € / 1 capsule)
Mint Tea
– refreshing taste and aroma, whole peppermint leaves from Egypt with a touch of relaxation
30 g
39
Rating 4.8/5, 39 reviews
1,99 €
(6,63 € / 100 g)
Chutney
– spicy with a pleasant sweetness, handmade Czech production in small batches
Onion with honey 200 g
148
Rating 4.7/5, 148 reviews
8,99 €
(4,50 € / 100 g)
Light Organic Crew Socks
– lightweight ribbed organic cotton socks
Black
84
Rating 4.8/5, 84 reviews
14,49 €
Organic Cold Brew
– bottled cold brew coffee with a fruity and floral flavour profile, made with filtered water
Pure Black Ethiopia 200 ml
49
Rating 4.6/5, 49 reviews
3,49 €
(1,75 € / 100 ml)
Freeze Dried Dragon Fruit
– gently dried pink pitaya, no added sugar
100 g
41
Rating 3.5/5, 41 reviews
9,29 €
(9,29 € / 100 g)
Organic Cookies
– A cookie to pair with your coffee or tea, 100% natural ingredients, sweetened with honey and cane sugar
Chlorella and orange 135 g (4 x 2 biscuits)
220
Rating 4.6/5, 220 reviews
3,49 €
(2,59 € / 100 g)
Organic Cookies
– A cookie to pair with your coffee or tea, 100% natural ingredients, sweetened with honey and cane sugar
Coconut 135 g (4 x 2 biscuits)
320
Rating 4.7/5, 320 reviews
3,49 €
(2,59 € / 100 g)
Lifting Straps
– reinforces grip and supports maximum lifted weight, made of comfortable and durable material
1 pair black
25
Rating 4.7/5, 25 reviews
5,99 €
Freeze Dried Blueberries
– rich taste and aroma, gently freeze‑dried, high fibre content
100 g
31
Rating 4.8/5, 31 reviews
8,99 €
(8,99 € / 100 g)
Freeze Dried Blueberries
– rich taste and aroma, gently freeze‑dried, high fibre content
50 g
31
Rating 4.8/5, 31 reviews
5,49 €
(10,98 € / 100 g)
Seamless Ribbed Bra
– seamless ribbed bra not only for exercise
XS/S shark
130
Rating 4.5/5, 130 reviews
22,99 €
Organic Quinoa Crackers
– baked crunchy snack, without refined oils, rich source of fibre
Sesame 100 g
226
Rating 4.5/5, 226 reviews
1,99 €
(1,99 € / 100 g)
Protein Crispies
– super crunchy protein balls with complete protein, great with cereals, porridges, and yoghurts
Unflavoured 250 g
262
Rating 4.7/5, 262 reviews
13,49 €
(5,40 € / 100 g)
Protein Mug Cake Mix
– fluffy and supple texture, 20 g protein per serving, high quality protein with gradual release
Chocolate and hazelnut 420 g
282
Rating 4.7/5, 282 reviews
14,59 €
(3,47 € / 100 g)
Organic Rice Chocoballs
– super crunchy balls, clean ingredients without nonsense, a good layer of artisanal bean-to-bar chocolate
Milk chocolate 50 g
264
Rating 4.7/5, 264 reviews
2,29 €
(4,58 € / 100 g)
Organic Rice Chocoballs
– super crunchy balls, clean ingredients without nonsense, a good layer of artisanal bean-to-bar chocolate
Dark chocolate 50 g
191
Rating 4.6/5, 191 reviews
2,29 €
(4,58 € / 100 g)
Collagen Complex
– supports skin, nails, and hair health – made from 3 certified collagen sources with a refreshing flavour
Strawberry and banana 300 g
158
Rating 4.5/5, 158 reviews
25,99 €
(8,66 € / 100 g)
Hair Mask
– made from natural extracts, strengthens the natural shine and repairs damaged hair
Bergamot 100 ml
9
Rating 4.5/5, 9 reviews
11,99 €
(11,99 € / 100 ml)
Hair Wash
– for all hair types, made from herbal extracts, refreshing scent, free of parabens and sulphates
Mint with tangerine 200 ml
27
Rating 3.7/5, 27 reviews
7,99 €
(4 € / 100 ml)
Protein Mug Cake Mix
– fluffy and supple texture, 20 g protein per serving, high quality protein with gradual release
Strawberry and White Chocolate 420 g
163
Rating 4.6/5, 163 reviews
14,59 €
(3,47 € / 100 g)
Chocolate Coated Raspberries
– freeze‑dried fruit covered in chocolate, high cocoa content, no polishing agents
Dark chocolate 150 g
77
Rating 4.8/5, 77 reviews
8,99 €
(5,99 € / 100 g)
Chocolate Hazelnuts
– hand-picked nuts coated in a layer of chocolate, without polishing agents, produced in small batches for maximum freshness
Dark chocolate 250 g
50
Rating 4.9/5, 50 reviews
11,99 €
(4,80 € / 100 g)
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Swan Lake 400 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
5,99 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Black 400 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
5,99 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Black 600 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
6,49 €
Chocolate Coated Strawberries
– crisp, freeze-dried strawberries covered in dark chocolate with high content of cocoa, free of lecithins and polishes
Milk chocolate 120 g
108
Rating 4.8/5, 108 reviews
6,99 €
(5,83 € / 100 g)
Energy & Focus Tabs
– caffeine, l-theanine and l-tyrosine tablest to support concentration and performance, sweetened with stevia
Orange 60 tablets
102
Rating 4.2/5, 102 reviews
7,99 €
(0,13 € / 1 tablet)
Protein Crispies XL
– large protein crisps, packed with milk protein
Unflavoured 100 g
34
Rating 4.3/5, 34 reviews
5,59 €
(5,59 € / 100 g)
Energy Bar
– gluten-free fruit bar, only from 4 natural ingredients, source of fibre
Blackcurrant 55 g
116
Rating 4.6/5, 116 reviews
1,69 €
(3,07 € / 100 g)
Protein Crispies XL
– large protein crisps, packed with milk protein
Milk chocolate 60 g
59
Rating 4.5/5, 59 reviews
5,29 €
(8,82 € / 100 g)
Fenugreek
– plant extract with 50% saponin content
90 capsules
2
Rating 5.0/5, 2 reviews
13,29 €
(0,15 € / 1 capsule)
L-Glutamine
– fermented l-glutamine powder – supports muscle recovery, immunity, digestion, and brain health, ideal for athletes and those under stress
Unflavoured 500 g
19
Rating 4.7/5, 19 reviews
16,99 €
(3,40 € / 100 g)
Sun-Dried Tomato Spread
– premium sun-dried tomato spread with extra virgin olive oil, complemented by exotic capers, mildly spiced for maximum flavour, free from preservatives
170 g
15
Rating 4.8/5, 15 reviews
5,19 €
(3,05 € / 100 g)
Red Onion Chutney
– premium caramelised red onion chutney with balsamic vinegar, extra virgin olive oil and port wine for maximum flavour, free from preservatives
170 g
51
Rating 4.6/5, 51 reviews
7,49 €
(4,41 € / 100 g)
Roasted Red Pepper Dip
– pepper dip with extra virgin olive oil, complemented by sunflower seeds and fresh garlic for maximum flavour, mildly spiced, and free from preservatives
170 g
15
Rating 4.8/5, 15 reviews
7,49 €
(4,41 € / 100 g)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Peanuts with cocoa 350 g
562
Rating 4.6/5, 562 reviews
9,99 €
(2,85 € / 100 g)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Cinnamon-butter cookie 350 g
537
Rating 4.7/5, 537 reviews
11,99 €
(3,43 € / 100 g)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Peanuts with white chocolate 350 g
258
Rating 4.7/5, 258 reviews
9,99 €
(2,85 € / 100 g)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Salted caramel peanut 350 g
439
Rating 4.8/5, 439 reviews
9,99 €
(2,85 € / 100 g)
Shaker Pro 2Go
– shaker with two storage compartments, metal spiral, and loop handle – ideal for protein powder or supplements
Black 450 ml + 150 ml + 100 ml
108
Rating 4.3/5, 108 reviews
7,99 €
Tritan Shaker Pro
– made of highly resistant material, with rounded bottom and spiral for perfect mixing, leak-proof and doesn't smell
Stealth black 700 ml
67
Rating 4.3/5, 67 reviews
12,49 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Latte 400 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
5,99 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Forest fruit 400 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
5,99 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Rose 400 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
5,99 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Berry 600 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
6,49 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Nude 600 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
6,49 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.