– protein drink with complex carbohydrates and minimal fats, 400 kcal per serving, contains vitamins and minerals, naturally flavored and sweetened
Caramel cinnamon 900 g
50
Rating 4.4/5, 50 reviews
22,29 €
(2,48 € / 100 g)
Organic Wholegrain Crackers
– simple natural composition, crunchy texture, no refined oils
Salt 150 g
231
Rating 4.6/5, 231 reviews
1,69 €
(1,13 € / 100 g)
Organic Wholegrain Crackers
– simple natural composition, crunchy texture, no refined oils
Herbs 150 g
262
Rating 4.5/5, 262 reviews
1,69 €
(1,13 € / 100 g)
1 Minute Protein Rice Porridge
– gluten-free porridge with a creamy consistency, made from premium organic rice, without dyes and preservatives
Peanut Butter Smooth 400 g
107
Rating 4.7/5, 107 reviews
6,99 €
(1,75 € / 100 g)
Energy Bar
– gluten-free fruit bar, only from 4 natural ingredients, source of fibre
Mango 55 g
145
Rating 4.7/5, 145 reviews
1,69 €
(3,07 € / 100 g)
Energy Bar
– gluten-free fruit bar, only from 4 natural ingredients, source of fibre
Raspberry 55 g
165
Rating 4.7/5, 165 reviews
1,69 €
(3,07 € / 100 g)
Garden Fruit Mix
– freeze-dried fruit mix, with 100% natural composition, perfect taste and crunchiness
45 g
32
Rating 4.4/5, 32 reviews
3,99 €
(8,87 € / 100 g)
Exotic Fruit Mix
– freeze-dried crunchy fruit mix, with 100% natural composition and perfect taste
45 g
37
Rating 4.1/5, 37 reviews
3,99 €
(8,87 € / 100 g)
Forest Fruit Mix
– freeze-dried fruit blend, with 100% natural composition, perfect taste and crunchiness
45 g
35
Rating 4.9/5, 35 reviews
3,99 €
(8,87 € / 100 g)
Chocolate Chips
– high-quality chocolate from South America, high cocoa content, no artificial flavours or polishes
White chocolate 250 g
181
Rating 5.0/5, 181 reviews
12,99 €
(5,20 € / 100 g)
Chocolate Coated Strawberries
– crisp, freeze-dried strawberries covered in dark chocolate with high content of cocoa, free of lecithins and polishes
White chocolate 120 g
91
Rating 4.8/5, 91 reviews
6,99 €
(5,83 € / 100 g)
Organic Nut Butter Cups
– a cup full of creamy filling, without preservatives, made from ingredients from organic farming
Coconut 39 g (3 x 13 g)
575
Rating 4.5/5, 575 reviews
1,99 €
(5,10 € / 100 g)
Nut Butter Topping
– creamy topping, easy dosing, no added sugar or synthetic additives
Peanut Butter 250 g
209
Rating 4.8/5, 209 reviews
4,99 €
(2 € / 100 g)
Beef Stripe
– high-protein dried beef snack with a smoky taste, 13g of protein per serving
25 g
48
Rating 4.3/5, 48 reviews
1,89 €
(7,56 € / 100 g)
Coconut Cubes
– crispy freeze-dried fruit, covered with coconut milk, without lecithins and polishes
Blueberry 100 g
153
Rating 4.2/5, 153 reviews
7,69 €
(7,69 € / 100 g)
Coconut Cubes
– crispy freeze-dried fruit, covered with coconut milk, without lecithins and polishes
Strawberry 100 g
113
Rating 4.4/5, 113 reviews
6,99 €
(6,99 € / 100 g)
Mediterranean Risotto
– risotto with a mixture of Mediterranean vegetables and spices, 7 natural ingredients, for a quick and balanced meal
280 g
28
Rating 4.1/5, 28 reviews
4,29 €
(1,53 € / 100 g)
Beef Neck
– tender beef without preservatives, 98% meat in each package, seasoned only with salt and pepper
100 g
56
Rating 3.4/5, 56 reviews
3,69 €
(3,69 € / 100 g)
Duck Breast
– tender duck breast full of protein, from premium European farms, 98% meat in each package
100 g
32
Rating 4.7/5, 32 reviews
4,49 €
(4,49 € / 100 g)
Organic Green Peas
– peas from Italian farms, in a BPA NI FREE can
160 g
11
Rating 4.7/5, 11 reviews
1,69 €
(1,06 € / 100 g)
Organic Cannellini Beans
– white beans from Italian farms rich in protein, fibre, in a BPA NI FREE can
400 g
13
Rating 4.9/5, 13 reviews
2,29 €
(0,57 € / 100 g)
Organic Borlotti Beans
– Beans from Italian farms rich in protein and fibre, in a BPA NI FREE can
400 g
13
Rating 4.7/5, 13 reviews
1,99 €
(0,50 € / 100 g)
-12 %
Weekly Offers
Beef Tallow
– 100% pure Angus beef tallow for cooking, frying, or baking – with a high smoke point
300 ml
46
Rating 4.8/5, 46 reviews
6,15 €
Previous Price: 6,99 €
(2,05 € / 100 ml)
Coenzyme Q10
– ubiquinol with the most absorbable form on the market, supplemented with vitamin E
60 capsules
8
Rating 4.5/5, 8 reviews
15,99 €
(0,27 € / 1 capsule)
Cleansing Probiotic Foam
– natural cleansing foam with probiotics and plant oils, moisturizes and soothes the skin, contributes to cell renewal, without perfume
180 ml
59
Rating 4.7/5, 59 reviews
9,99 €
(5,55 € / 100 ml)
Flaxseed Chips
– crispy flaxseed slices with a blend of natural spices, a source of fibre, protein and omega-3 fatty acids
Spicy 50 g
99
Rating 4.1/5, 99 reviews
2,19 €
(4,38 € / 100 g)
Flaxseed Chips
– crispy flaxseed slices with a blend of natural spices, a source of fibre, protein and omega-3 fatty acids
Salted 50 g
111
Rating 4.2/5, 111 reviews
2,19 €
(4,38 € / 100 g)
Marine Collagen Complex
– 2500 mg of branded fish collagen containing zinc, which contributes to the normal condition of skin, hair and nails, food supplement
150 capsules
19
Rating 4.6/5, 19 reviews
14,49 €
(0,10 € / 1 capsule)
Freeze Dried Strawberries
– 100% fruit, gently freeze‑dried, with a divine crunch and the taste of fresh strawberries
50 g
275
Rating 4.8/5, 275 reviews
4,69 €
(9,38 € / 100 g)
Organic Energy Ball
– Organic fruit balls with filling, high fibre content, vegan and gluten‑free
Strawberry jam 30 g
171
Rating 4.6/5, 171 reviews
1,58 €
(5,27 € / 100 g)
Organic Energy Ball
– Organic fruit balls with filling, high fibre content, vegan and gluten‑free
Blueberry and apple 30 g
142
Rating 4.6/5, 142 reviews
1,59 €
(5,30 € / 100 g)
Chilli Sauce
– spicy and rich taste, without artificial preservatives, colorants or thickeners
Mango Passion Fruit 185 ml
92
Rating 4.3/5, 92 reviews
9,99 €
(5,40 € / 100 ml)
Sweet Chilli Sauce
– roasted bell peppers with chili peppers, balanced sweet and spicy flavor profile, without preservatives and thickeners
Mild 330 ml
166
Rating 4.5/5, 166 reviews
6,49 €
(1,97 € / 100 ml)
Hummus
– chickpea spread made with olive oil and tahini – creamy texture, delicate flavour, 100% natural, no seed oils
Smoked paprika 140 g
215
Rating 4.5/5, 215 reviews
2,39 €
(1,71 € / 100 g)
Energy & Focus Drink
– refreshing sparkling energy drink with caffeine to support physical and mental performance, sweetened with steviol‑glycosides, food supplement
Lemon and lime 330 ml
552
Rating 4.2/5, 552 reviews
1,99 €
(0,60 € / 100 ml)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Cashew & coconut with vanilla 350 g
331
Rating 4.8/5, 331 reviews
11,99 €
(3,43 € / 100 g)
Ginkgo Biloba
– 24:6 standardised leaf extract – supports memory, brain health and blood circulation
90 capsules
9
Rating 4.6/5, 9 reviews
14,99 €
(0,17 € / 1 capsule)
Wholegrain Mustard
– made in France following a traditional recipe, free from preservatives, vegetable oils, and added sugar
200 g
19
Rating 4.6/5, 19 reviews
3,29 €
(1,65 € / 100 g)
Dijon Mustard
– made in France using a traditional recipe, bold aroma with a mild heat, free of preservatives and artificial flavours
200 g
43
Rating 4.9/5, 43 reviews
3,29 €
(1,65 € / 100 g)
Hydrolysed Fish Collagen
– collagen peptides Naticol®, food supplement
Unflavoured 250 g
17
Rating 4.8/5, 17 reviews
23,99 €
(9,60 € / 100 g)
Grass-Fed
Organic Grass Fed Beef Jerky
– Estonian tender beef jerky with 99% meat from free-range young cattle
Sea salt 25 g
117
Rating 4.5/5, 117 reviews
3,69 €
(14,76 € / 100 g)
Grass-Fed
Organic Grass Fed Beef Jerky
– Estonian tender beef jerky with 99% meat from free-range young cattle
Sea salt 50 g
117
Rating 4.5/5, 117 reviews
6,99 €
(13,98 € / 100 g)
Synbiotics+
– complex of prebiotics, probiotics and postbiotics, 15 probiotic strains with 50 billion CFU, food supplement
60 capsules
26
Rating 5.0/5, 26 reviews
23,99 €
(0,40 € / 1 capsule)
-14 %
Weekly Offers
Organic Panko Breadcrumbs
– gluten‑free Japanese style breadcrumbs, made with corn, rice and chickpea flour
200 g
28
Rating 5.0/5, 28 reviews
2,46 €
Previous Price: 2,89 €
(1,23 € / 100 g)
Zinc
– chelated zinc bisglycinate, providing 100% RI per capsule, supports immune system
200 capsules
287
Rating 4.8/5, 287 reviews
9,99 €
(0,05 € / 1 capsule)
Nasal Strips
– adhesive nose strips for easier breathing, better sleep, reduced snoring – and ideal for athletes
30 pcs
69
Rating 3.6/5, 69 reviews
7,99 €
Freeze Dried Mango
– 100% gently dried crunchy fruit without added sugar
50
Rating 4.6/5, 50 reviews
from 4,99 €
(from 9,39 € / 100 g)
Electrolyte Complex
– natural electrolyte drink in sachets – supports hydration and electrolyte balance, sugar-free
Green peach 100 g (10 x 10 g)
29
Rating 4.6/5, 29 reviews
10,99 €
(10,99 € / 100 g)
Organic Balsamic Vinegar of Modena
– traditional organic balsamic vinegar from Modena with a sweet and tangy flavour, made with 40% grape must from Italian grapes
500 ml
16
Rating 4.8/5, 16 reviews
3,49 €
(0,70 € / 100 ml)
Tooth Tabs
– cleans teeth, freshens breath, and maintains a healthy oral microbiome, a natural alternative to toothpaste made from pure ingredients, fluoride-free, effective even without water
Mint 45 tablets
75
Rating 4.7/5, 75 reviews
5,29 €
(0,12 € / 1 tablet)
Pecans
– unroasted, unsalted, 100% natural
Whole 500 g
87
Rating 5.0/5, 87 reviews
12,99 €
(2,60 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑fed Collagen Drink + Vitamin C
– grass‑fed collagen peptides powder – supports skin and nail health, and joint function
Peach 200 g
165
Rating 4.8/5, 165 reviews
13,49 €
(6,75 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑fed Collagen Drink + Vitamin C
– grass‑fed collagen peptides powder – supports skin and nail health, and joint function
Orange 200 g
116
Rating 4.9/5, 116 reviews
13,49 €
(6,75 € / 100 g)
Protein Nut Spread
– 100% natural nut butter with grass-fed protein
Salted caramel 350 g
740
Rating 4.7/5, 740 reviews
13,59 €
(3,88 € / 100 g)
1 Minute Protein Rice Porridge
– gluten-free porridge with a creamy consistency, made from premium organic rice, without dyes and preservatives
Milk rice 800 g
171
Rating 4.4/5, 171 reviews
8,69 €
(1,09 € / 100 g)
1 Minute Oatmeal
– super creamy, high fibre content, 100% natural taste
Strawberry and raspberry 400 g
361
Rating 4.7/5, 361 reviews
6,99 €
(1,75 € / 100 g)
1 Minute Oatmeal
– super creamy, high fibre content, 100% natural taste
Chocolate Delight 400 g
144
Rating 4.8/5, 144 reviews
6,99 €
(1,75 € / 100 g)
-15 %
Weekly Offers
Ghee
– pure dairy ghee for cooking and baking – high smoke point, suitable for the lactose-intolerant
500 ml
70
Rating 4.9/5, 70 reviews
12,23 €
Previous Price: 14,39 €
(2,45 € / 100 ml)
Pulled Beef
– tender and juicy pieces of preserved meat in a delicate marinade, from grass-fed young Limousine breed bulls
Chilli 250 g
170
Rating 4.9/5, 170 reviews
7,49 €
(3 € / 100 g)
Tuna Paté
– 61% meat from wild‑caught skipjack tuna, delicate taste and texture
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.