– chickpea spread made with olive oil and tahini – creamy texture, delicate flavour, 100% natural, no seed oils
Curry 140 g
76
Rating 4.6/5, 76 reviews
2,39 €
(1,71 € / 100 g)
Hummus
– chickpea spread made with olive oil and tahini – creamy texture, delicate flavour, 100% natural, no seed oils
Roasted onion 140 g
163
Rating 4.5/5, 163 reviews
2,39 €
(1,71 € / 100 g)
Prebiotic Topping
– thick natural topping, high in fiber, no artificial colors or sweeteners
Forest fruit 320 g
232
Rating 4.8/5, 232 reviews
7,29 €
(2,28 € / 100 g)
Flavour Drops
– sweetener of natural origin from stevia, without calories, colorants, or artificial flavors, does not raise blood sugar
Coconut 50 ml
66
Rating 4.3/5, 66 reviews
6,99 €
(13,98 € / 100 ml)
Flavour Drops
– sweetener of natural origin from stevia, without calories, colorants, or artificial flavors, does not raise blood sugar
White chocolate 50 ml
90
Rating 4.2/5, 90 reviews
6,99 €
(13,98 € / 100 ml)
Organic Coconut Chips
– baked, crispy, intensely fragrant and tasty, without additives
Cocoa 40 g
93
Rating 4.9/5, 93 reviews
2,19 €
(5,48 € / 100 g)
Organic Coconut Chips
– baked, crispy, intensely fragrant and tasty, without additives
Salted caramel 40 g
92
Rating 4.7/5, 92 reviews
2,19 €
(5,48 € / 100 g)
Organic Almond Drink
– plant-based milk alternative with 5% almonds, unsweetened and free from additives
1 000 ml
47
Rating 4.2/5, 47 reviews
2,99 €
(0,30 € / 100 ml)
Organic White Basmati Rice
– for rice dishes made from non-sticky and noble rice varieties
1 000 g
30
Rating 4.9/5, 30 reviews
5,29 €
(0,53 € / 100 g)
-14 %
Weekly Offers
Organic Jasmine Rice
– side dish with the scent of blossoming flowers, nuts and popcorn
1 000 g
35
Rating 5.0/5, 35 reviews
4,67 €
Previous Price: 5,49 €
(0,47 € / 100 g)
-15 %
Weekly Offers
Himalayan Pink Salt
– pure, valued salt from Pakistan for use in the kitchen and bathroom
1 000 g
2 flavours
61
Rating 4.9/5, 61 reviews
from 2,20 €
Previous Price: 2,59 €
(from 0,22 € / 100 g)
Organic Creamy Soup
– instant cup soup, source of vegetable protein, ready in 1 minute, glutamate-free
Chickpea 30 g
80
Rating 4.1/5, 80 reviews
1,79 €
(5,97 € / 100 g)
Protein Cookie
– a delicious gluten-free biscuit packed with high-quality protein and fibre
Caramel choco bun 80 g
193
Rating 4.6/5, 193 reviews
2,69 €
(3,36 € / 100 g)
Organic Steak Strips
– strips of dried meat from premium cow breeds, more than 92% quality beef in each package, practical snack for travels
Sea salt 25 g
178
Rating 4.7/5, 178 reviews
3,39 €
(13,56 € / 100 g)
Organic Steak Strips
– strips of dried meat from premium cow breeds, more than 92% quality beef in each package, practical snack for travels
Black pepper 25 g
46
Rating 4.7/5, 46 reviews
3,39 €
(13,56 € / 100 g)
Chocolate Shards
– high quality "bean to bar" chocolate, high cocoa content, without soya lecithin, gelling agents or flavourings
80% dark chocolate 250 g
98
Rating 4.8/5, 98 reviews
14,99 €
(6 € / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Chocolate and hazelnut
508
Rating 4.5/5, 508 reviews
from 7,99 €
(from 1,57 € / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Caramel and matcha 400 g
169
Rating 4.6/5, 169 reviews
7,99 €
(2 € / 100 g)
Peanut Butter
– 100 % finely roasted peanuts, no added sugar or salt, rich in protein
Smooth 1 000 g
527
Rating 4.9/5, 527 reviews
8,99 €
(0,90 € / 100 g)
Peanut Butter
– 100 % finely roasted peanuts, no added sugar or salt, rich in protein
Smooth 500 g
527
Rating 4.9/5, 527 reviews
5,49 €
(1,10 € / 100 g)
Apple Chips
– dried ultra crispy slices, made from premium apples, no frying, no sulphites
Natural 30 g
70
Rating 5.0/5, 70 reviews
1,59 €
(5,30 € / 100 g)
Organic Pistachio Butter
– 100% pistachio cream made from hand-picked and carefully selected pistachios, without preservatives and added sugar
140 g
55
Rating 4.9/5, 55 reviews
11,99 €
(8,56 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 900 g
135
Rating 4.7/5, 135 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Sardine Paté
– 61% sardines caught in the open sea, rich in fats, in extra virgin olive oil
75 g
26
Rating 4.5/5, 26 reviews
2,39 €
(3,19 € / 100 g)
Organic Plant Protein Energy Balls
– soft snack filled with liquid filling, sprinkled with nuts, premium organic ingredients, combination of rice and pea protein
Strawberry Coconut 45 g (3 x 15 g)
65
Rating 4.4/5, 65 reviews
2,29 €
(5,09 € / 100 g)
Nut Spread Topping
– creamy coating with a high nut content, rich in fiber and unsaturated fats, made from 100% natural ingredients
Pistachios 270 g
121
Rating 4.8/5, 121 reviews
14,49 €
(5,37 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & mango 20 g
69
Rating 4.7/5, 69 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & raspberry 20 g
217
Rating 4.7/5, 217 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & strawberry 20 g
163
Rating 4.7/5, 163 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Teriyaki Sauce
– Japanese umami sauce made from traditional ingredients, without GMOs and artificial preservatives, for meat and marinades
330 ml
16
Rating 4.7/5, 16 reviews
6,99 €
(2,12 € / 100 ml)
Sriracha Sauce
– Medium-hot Thai-style sauce, free from starch and artificial preservatives, made from sweet peppers and chili paste.
185 ml
18
Rating 4.8/5, 18 reviews
7,99 €
(4,32 € / 100 ml)
Grass-Fed
Grass-Fed Beef
– tender beef without preservatives, from young grass-fed Limousin bulls, 98,5 % meat seasoned only with salt
400 g
21
Rating 3.8/5, 21 reviews
10,49 €
(2,62 € / 100 g)
100% Cashew Butter
– creamy nut butter, sweet buttery taste with a hint of caramel, source of unsaturated fats and plant protein
Smooth 1 000 g
354
Rating 4.9/5, 354 reviews
17,69 €
(1,77 € / 100 g)
100% Cashew Butter
– creamy nut butter, sweet buttery taste with a hint of caramel, source of unsaturated fats and plant protein
Smooth 500 g
354
Rating 4.9/5, 354 reviews
10,49 €
(2,10 € / 100 g)
Hibiscus Tea
– dried Egyptian hibiscus flowers, intense taste and color
60 g
40
Rating 4.7/5, 40 reviews
3,29 €
(5,48 € / 100 g)
Organic Coconut Sugar
– natural sweetener with a caramel hint from hand-picked coconut flowers, from organic farming
400 g
23
Rating 5.0/5, 23 reviews
4,99 €
(1,25 € / 100 g)
Freeze‑Dried Coconut
– freeze‑dried coconut pieces, sweet and crunchy, a natural source of plant‑based fats
50 g
33
Rating 4.6/5, 33 reviews
4,99 €
(9,98 € / 100 g)
Chocolate Chunks
– no added refined sugar, selected Criollo cocoa beans from Mexico
White chocolate 250 g
76
Rating 4.5/5, 76 reviews
10,49 €
(4,20 € / 100 g)
Cashew Nuts natural
– crunchy snack with a sweet buttery taste, source of unsaturated fats, unsalted
W320 1 000 g
312
Rating 4.9/5, 312 reviews
14,99 €
(1,50 € / 100 g)
Protein Crispies
– super crunchy protein balls with complete protein, great with cereals, porridges, and yoghurts
Dark chocolate 130 g
162
Rating 4.9/5, 162 reviews
7,99 €
(6,15 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla 2 000 g
3180
Rating 4.6/5, 3180 reviews
78,99 €
(3,95 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Chocolate 2 000 g
2014
Rating 4.4/5, 2014 reviews
78,99 €
(3,95 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Unflavoured 1 000 g
3248
Rating 4.5/5, 3248 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla 30 g
3180
Rating 4.6/5, 3180 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Strawberry milkshake 1 000 g
1211
Rating 4.4/5, 1211 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Cinnamon Roll 1 000 g
2324
Rating 4.3/5, 2324 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Pistachios 1 000 g
499
Rating 4.3/5, 499 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
White chocolate coconut 30 g
219
Rating 4.4/5, 219 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Great value
Weekly Offers
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate 30 g
344
Rating 4.5/5, 344 reviews
2,19 €
(7,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate with hazelnuts 1 000 g
353
Rating 4.5/5, 353 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Vanilla 1 000 g
968
Rating 4.7/5, 968 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate 1 000 g
434
Rating 4.6/5, 434 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Unflavoured 1 000 g
865
Rating 4.5/5, 865 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Vanilla 30 g
968
Rating 4.7/5, 968 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate with hazelnuts 30 g
353
Rating 4.5/5, 353 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Cinnamon Cereal Milk 30 g
568
Rating 4.5/5, 568 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
White chocolate 30 g
361
Rating 4.5/5, 361 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Chocolate shake 30 g
298
Rating 4.4/5, 298 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla cream 30 g
417
Rating 4.5/5, 417 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.