– natural hydration and skin nourishment, softening balm made from 100% beef tallow, free from preservatives and additives
60 ml
24
Rating 4.7/5, 24 reviews
14,99 €
(24,98 € / 100 ml)
Mouth Tape
– hypoallergenic mouth strips designed to improve sleep, reduce snoring, helps mouth breathers, and promotes oral health
30 pcs
32
Rating 4.3/5, 32 reviews
8,99 €
Ceramide Face Cream
– 100% natural night cream with ceramides, shea butter, and vitamin E, strengthens the skin barrier, deeply hydrates, and supports skin regeneration while you sleep
50 ml
15
Rating 4.5/5, 15 reviews
12,99 €
(25,98 € / 100 ml)
Liquid Chalk
– liquid chalk for climbing, weightlifting and gymnastics, for a strong grip without the mess
100 ml
15
Rating 4.7/5, 15 reviews
6,29 €
(6,29 € / 100 ml)
Liquid Chalk
– liquid chalk for climbing, weightlifting and gymnastics, for a strong grip without the mess
200 ml
15
Rating 4.7/5, 15 reviews
8,79 €
(4,40 € / 100 ml)
Fruit Moons
– crunchy cashew nuts coated in fruit powder, source of unsaturated fats, no added sugar, salt or preservatives
Mango 100 g
39
Rating 4.6/5, 39 reviews
7,99 €
(7,99 € / 100 g)
Fruit Moons
– crunchy cashew nuts coated in fruit powder, source of unsaturated fats, no added sugar, salt or preservatives
Blueberry 100 g
19
Rating 3.9/5, 19 reviews
7,79 €
(7,79 € / 100 g)
Freeze Dried Pineapple
– 100% gently dried pineapple chunks, naturally sweet with no added sugar
100 g
6
Rating 4.9/5, 6 reviews
8,59 €
(8,59 € / 100 g)
Freeze Dried Peaches
– sweet crispy slices, gently dried, no added sugar
100 g
19
Rating 4.2/5, 19 reviews
8,59 €
(8,59 € / 100 g)
Finger Tape
– cotton tape for reliable protection and support in weightlifting, gymnastics, climbing and other sports
5 cm x 10 m
5
Rating 5.0/5, 5 reviews
3,99 €
Vegan Omega-3
– EPA and DHA-rich algae oil with vitamins D3 and K2 in a highly absorbable liquid form
90 ml
11
Rating 4.6/5, 11 reviews
29,99 €
(33,32 € / 100 ml)
L‑Arginine
– semi‑essential amino acid, suitable for strength and endurance sports, food supplement
120 capsules
1
Rating 5.0/5, 1 review
13,99 €
(0,12 € / 1 capsule)
Acetyl-L-Carnitine
– 500 mg Acetyl-L-Carnitine in one capsule
90 capsules
4
Rating 5.0/5, 4 reviews
14,99 €
(0,17 € / 1 capsule)
Evening Primrose Oil
– 1000 mg cold‑pressed evening primrose oil with 90 mg gamma‑linolenic acid in softgel capsules, food supplement
90 capsules
11
Rating 5.0/5, 11 reviews
17,99 €
(0,20 € / 1 capsule)
-15 % SALE15
Cyclic Dextrine
– rapidly absorbable sugars in the form of cluster dextrin, energy before, during and after endurance performance, does not cause intestinal discomfort, Food supplement
900 g
1
Rating 5.0/5, 1 review
27,99 €
(3,11 € / 100 g)
Alpha Lipoic Acid
– 500 mg alpha‑lipoic acid (ALA) in each capsule, food supplement
90 capsules
5
Rating 5.0/5, 5 reviews
19,99 €
(0,22 € / 1 capsule)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Peanuts with cocoa 1 000 g
562
Rating 4.6/5, 562 reviews
15,59 €
(1,56 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Strawberry with lime sweetened with steviol glycosides 800 g
84
Rating 4.5/5, 84 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
-11 %
Weekly Offers
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Strawberry with lime sweetened with steviol glycosides 40 g
84
Rating 4.5/5, 84 reviews
1,40 €
Previous Price: 1,59 €
(3,50 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Red grapefruit no sweeteners 800 g
52
Rating 4.4/5, 52 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Tropical fruit sweetened with steviol glycosides 800 g
192
Rating 4.7/5, 192 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Tropical fruit sweetened with steviol glycosides 40 g
192
Rating 4.7/5, 192 reviews
1,59 €
(3,98 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Orange sweetened with steviol glycosides 800 g
100
Rating 4.5/5, 100 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Orange sweetened with steviol glycosides 40 g
100
Rating 4.5/5, 100 reviews
1,59 €
(3,98 € / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 1 000 g
100
Rating 4.4/5, 100 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 1 000 g
126
Rating 4.4/5, 126 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Strawberry 1 000 g
90
Rating 4.2/5, 90 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Organic Ceremonial Matcha
– ceremonial matcha from Shizuoka, Japan, with a slightly bitter umami taste, from the youngest leaves of the first spring harvest
30 g
13
Rating 5.0/5, 13 reviews
28,99 €
(96,63 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate and hazelnut 900 g
129
Rating 4.5/5, 129 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 900 g
112
Rating 4.7/5, 112 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
White chocolate 900 g
90
Rating 4.5/5, 90 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 900 g
246
Rating 4.5/5, 246 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 30 g
135
Rating 4.7/5, 135 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
White chocolate 30 g
90
Rating 4.5/5, 90 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & plum 20 g
53
Rating 4.9/5, 53 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & apricot 20 g
124
Rating 4.8/5, 124 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Organic Rooibos Tea
– lightly sweet taste, naturally caffeine‑free
80 g
14
Rating 4.7/5, 14 reviews
4,29 €
(5,36 € / 100 g)
Organic Earl Grey
– loose black tea with bergamot oil
50 g
7
Rating 4.9/5, 7 reviews
4,99 €
(9,98 € / 100 g)
Organic Gunpowder Green Tea
– fresh, slightly bitter taste from young tea leaves, contributes to concentration and mental refreshment
50 g
16
Rating 4.7/5, 16 reviews
4,19 €
(8,38 € / 100 g)
Iron Goddess Oolong
– strong flavour and intense aroma, oxidised in the traditional way, sun-dried
50 g
12
Rating 4.9/5, 12 reviews
5,99 €
(11,98 € / 100 g)
White Monkey Green Tea
– higher grade green tea, fruity and nutty notes, content of beneficial substances
50 g
12
Rating 5.0/5, 12 reviews
6,99 €
(13,98 € / 100 g)
Jasmine Green Tea
– loose tea with a floral aroma, gently dried in the sun
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.