– tender and sweet apple crisps, without sulphites or added sugar, high in fibre
Cubes
27
Rating 4.8/5, 27 reviews
from 4,39 €
(from 1,66 € / 100 g)
Liquid Chalk
– liquid chalk for climbing, weightlifting and gymnastics, for a strong grip without the mess
100 ml
15
Rating 4.7/5, 15 reviews
6,29 €
(6,29 € / 100 ml)
Liquid Chalk
– liquid chalk for climbing, weightlifting and gymnastics, for a strong grip without the mess
200 ml
15
Rating 4.7/5, 15 reviews
8,79 €
(4,40 € / 100 ml)
Fruit Moons
– crunchy cashew nuts coated in fruit powder, source of unsaturated fats, no added sugar, salt or preservatives
Mango 100 g
39
Rating 4.6/5, 39 reviews
7,99 €
(7,99 € / 100 g)
Fruit Moons
– crunchy cashew nuts coated in fruit powder, source of unsaturated fats, no added sugar, salt or preservatives
Blueberry 100 g
19
Rating 3.9/5, 19 reviews
7,79 €
(7,79 € / 100 g)
Organic Quinoa Red
– gluten-free side dish, source of vegetable protein and fibre, soft texture, cooked in 18 minutes
500 g
10
Rating 5.0/5, 10 reviews
5,99 €
(1,20 € / 100 g)
Organic Quinoa Black
– gluten-free side dish, source of vegetable protein and fibre, does not boil, cooked in 18 minutes
500 g
2
Rating 5.0/5, 2 reviews
5,99 €
(1,20 € / 100 g)
Rustic Hazelnut Risotto
– creamy herb risotto with hazelnuts, 9 natural ingredients, for quick preparation of a balanced meal, 3 servings per pack
280 g
16
Rating 4.4/5, 16 reviews
4,29 €
(1,53 € / 100 g)
Freeze Dried Pineapple
– 100% gently dried pineapple chunks, naturally sweet with no added sugar
100 g
6
Rating 4.9/5, 6 reviews
8,59 €
(8,59 € / 100 g)
Freeze Dried Peaches
– sweet crispy slices, gently dried, no added sugar
100 g
19
Rating 4.2/5, 19 reviews
8,59 €
(8,59 € / 100 g)
Mushroom Risotto
– creamy mushroom risotto with mixed vegetables, only 7 natural ingredients, for quick preparation of a balanced meal, 3 servings per pack
280 g
16
Rating 4.7/5, 16 reviews
4,29 €
(1,53 € / 100 g)
Yellow Curry Couscous
– Asian style couscous with mixed vegetables and spices, easy to prepare in 10 minutes, 4 servings per pack
300 g
14
Rating 4.6/5, 14 reviews
4,29 €
(1,43 € / 100 g)
Finger Tape
– cotton tape for reliable protection and support in weightlifting, gymnastics, climbing and other sports
5 cm x 10 m
5
Rating 5.0/5, 5 reviews
3,99 €
Lip Protector Balm
– natural lip balm with lemon balm, nourishes, regenerates and protects against wind and cold
Lemon balm 4,8 g
25
Rating 4.8/5, 25 reviews
3,99 €
(83,13 € / 100 g)
Vegan Omega-3
– EPA and DHA-rich algae oil with vitamins D3 and K2 in a highly absorbable liquid form
90 ml
11
Rating 4.6/5, 11 reviews
29,99 €
(33,32 € / 100 ml)
Natural Pumpkin Seeds
– unroasted seeds from South Moravia
500 g
38
Rating 4.9/5, 38 reviews
7,29 €
(1,46 € / 100 g)
L‑Arginine
– semi‑essential amino acid, suitable for strength and endurance sports, food supplement
120 capsules
1
Rating 5.0/5, 1 review
13,99 €
(0,12 € / 1 capsule)
Acetyl-L-Carnitine
– 500 mg Acetyl-L-Carnitine in one capsule
90 capsules
4
Rating 5.0/5, 4 reviews
14,99 €
(0,17 € / 1 capsule)
Evening Primrose Oil
– 1000 mg cold‑pressed evening primrose oil with 90 mg gamma‑linolenic acid in softgel capsules, food supplement
90 capsules
11
Rating 5.0/5, 11 reviews
17,99 €
(0,20 € / 1 capsule)
-15 % SALE15
Cyclic Dextrine
– rapidly absorbable sugars in the form of cluster dextrin, energy before, during and after endurance performance, does not cause intestinal discomfort, Food supplement
900 g
1
Rating 5.0/5, 1 review
27,99 €
(3,11 € / 100 g)
Stain Remover Soap
– on clothes before washing, based on natural potassium soap, without perfumes and allergens, gentle on skin and nature
750 ml
9
Rating 4.7/5, 9 reviews
6,99 €
(0,93 € / 100 ml)
Alpha Lipoic Acid
– 500 mg alpha‑lipoic acid (ALA) in each capsule, food supplement
90 capsules
5
Rating 5.0/5, 5 reviews
19,99 €
(0,22 € / 1 capsule)
Flavour Drops
– sweetener of natural origin from stevia, without calories, colorants, or artificial flavors, does not raise blood sugar
Toffee nut 50 ml
85
Rating 4.3/5, 85 reviews
6,99 €
(13,98 € / 100 ml)
Oxygen Bleach
– restores brightness and whiteness to clothes, eco-friendly, fragrance and chlorine free, universal cleaning helper
1 000 g
14
Rating 4.5/5, 14 reviews
9,99 €
(1 € / 100 g)
Gentle Laundry Detergent
– cleans and softens all types of fabrics, made from alcohol-free coconut soap, for children and people with sensitive skin
3 000 ml
30
Rating 4.8/5, 30 reviews
15,49 €
(0,52 € / 100 ml)
Gentle Laundry Detergent
– cleans and softens all types of fabrics, made from alcohol-free coconut soap, for children and people with sensitive skin
1 500 ml
30
Rating 4.8/5, 30 reviews
8,99 €
(0,60 € / 100 ml)
Sport Laundry Detergent
– gentle product for white and coloured sportswear, up to 25 washing doses, eco, vegan
Lemongrass with orange 1 000 ml
17
Rating 5.0/5, 17 reviews
9,99 €
(1 € / 100 ml)
Citric Acid
– 100% natural cleaner and descaler, food grade, does not pollute nature
1 000 g
7
Rating 5.0/5, 7 reviews
8,99 €
(0,90 € / 100 g)
White Vinegar
– Effective multifunctional cleaner, 10% solution gentle to most surfaces, food grade
1 000 ml
49
Rating 4.9/5, 49 reviews
4,99 €
(0,50 € / 100 ml)
Ghee
– pure dairy ghee for cooking and baking – high smoke point, suitable for the lactose-intolerant
1 000 ml
70
Rating 4.9/5, 70 reviews
28,99 €
(2,90 € / 100 ml)
Organic Coconut Oil
– unrefined, cold‑pressed virgin coconut oil – perfect for cooking and skincare
1 000 ml
87
Rating 5.0/5, 87 reviews
13,99 €
(1,40 € / 100 ml)
87% Baking Protein
– Denmark-sourced unflavoured protein powder – designed for kitchen use, super smooth texture, low lactose
1 000 g
103
Rating 4.9/5, 103 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Organic Steak Strips
– strips of dried meat from premium cow breeds, more than 92% quality beef in each package, practical snack for travels
Chilli 25 g
48
Rating 4.7/5, 48 reviews
3,39 €
(13,56 € / 100 g)
Chocolate Shards
– high quality "bean to bar" chocolate, high cocoa content, without soya lecithin, gelling agents or flavourings
45% milk chocolate 250 g
25
Rating 4.9/5, 25 reviews
14,99 €
(6 € / 100 g)
Chocolate Shards
– high quality "bean to bar" chocolate, high cocoa content, without soya lecithin, gelling agents or flavourings
39% white chocolate 250 g
24
Rating 4.3/5, 24 reviews
14,99 €
(6 € / 100 g)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Peanuts with cocoa 1 000 g
562
Rating 4.6/5, 562 reviews
15,59 €
(1,56 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Strawberry with lime sweetened with steviol glycosides 800 g
84
Rating 4.5/5, 84 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
-11 %
Weekly Offers
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Strawberry with lime sweetened with steviol glycosides 40 g
84
Rating 4.5/5, 84 reviews
1,40 €
Previous Price: 1,59 €
(3,50 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Red grapefruit no sweeteners 800 g
52
Rating 4.4/5, 52 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Tropical fruit sweetened with steviol glycosides 800 g
192
Rating 4.7/5, 192 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Tropical fruit sweetened with steviol glycosides 40 g
192
Rating 4.7/5, 192 reviews
1,59 €
(3,98 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Orange sweetened with steviol glycosides 800 g
100
Rating 4.5/5, 100 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Orange sweetened with steviol glycosides 40 g
100
Rating 4.5/5, 100 reviews
1,59 €
(3,98 € / 100 g)
Peanut Butter
– 100 % finely roasted peanuts, no added sugar or salt, rich in protein
Crunchy 1 000 g
317
Rating 4.8/5, 317 reviews
8,99 €
(0,90 € / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 1 000 g
100
Rating 4.4/5, 100 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 1 000 g
126
Rating 4.4/5, 126 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Strawberry 1 000 g
90
Rating 4.2/5, 90 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 1 000 g
90
Rating 4.6/5, 90 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Organic Ceremonial Matcha
– ceremonial matcha from Shizuoka, Japan, with a slightly bitter umami taste, from the youngest leaves of the first spring harvest
30 g
13
Rating 5.0/5, 13 reviews
28,99 €
(96,63 € / 100 g)
Chasen
– Bamboo matcha whisk, for a fine blending and creamy texture, 80 prongs
1 piece
9
Rating 5.0/5, 9 reviews
19,99 €
Organic Quinoa White
– a side dish with protein and high fibre content
500 g
12
Rating 4.5/5, 12 reviews
5,29 €
(1,06 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate and hazelnut 900 g
129
Rating 4.5/5, 129 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 900 g
112
Rating 4.7/5, 112 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
White chocolate 900 g
90
Rating 4.5/5, 90 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 900 g
246
Rating 4.5/5, 246 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 30 g
135
Rating 4.7/5, 135 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
White chocolate 30 g
90
Rating 4.5/5, 90 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
-12 %
Weekly Offers
Paprika Sauce Chicken Breasts
– juicy pieces of chicken from cage-free farms in a light paprika sauce, gluten-free, without preservatives and thickeners
400 g
16
Rating 4.0/5, 16 reviews
8,79 €
Previous Price: 9,99 €
(2,20 € / 100 g)
1 Minute Oatmeal
– super creamy, high fibre content, 100% natural taste
Strawberry and raspberry 1 200 g
361
Rating 4.7/5, 361 reviews
17,29 €
(1,44 € / 100 g)
-14 %
Weekly Offers
Tallow Sunscreen Balm
– balm with mineral UV filter SPF 25, nourishes and regenerates, suitable for all skin types
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.