– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
White chocolate 30 g
90
Rating 4.5/5, 90 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
-12 %
Weekly Offers
Paprika Sauce Chicken Breasts
– juicy pieces of chicken from cage-free farms in a light paprika sauce, gluten-free, without preservatives and thickeners
400 g
16
Rating 4.0/5, 16 reviews
8,79 €
Previous Price: 9,99 €
(2,20 € / 100 g)
1 Minute Oatmeal
– super creamy, high fibre content, 100% natural taste
Strawberry and raspberry 1 200 g
361
Rating 4.7/5, 361 reviews
17,29 €
(1,44 € / 100 g)
-14 %
Weekly Offers
Tallow Sunscreen Balm
– balm with mineral UV filter SPF 25, nourishes and regenerates, suitable for all skin types
60 ml
7
Rating 4.2/5, 7 reviews
13,70 €
Previous Price: 15,99 €
(22,83 € / 100 ml)
-11 %
Weekly Offers
Tallow Lip Balm
– Nourishing balm with tallow, aloe and plum oil for soft and moisturised lips
Aloe vera 15 ml
4
Rating 3.5/5, 4 reviews
6,16 €
Previous Price: 6,99 €
(41,07 € / 100 ml)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & plum 20 g
53
Rating 4.9/5, 53 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & apricot 20 g
124
Rating 4.8/5, 124 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Beta-Carotene
– 100% natural vitamin A precursor, from potent carrot extract, vitamin A contributes to normal vision
90 capsules
4
Rating 4.8/5, 4 reviews
11,99 €
(0,13 € / 1 capsule)
Organic Rooibos Tea
– lightly sweet taste, naturally caffeine‑free
80 g
14
Rating 4.7/5, 14 reviews
4,29 €
(5,36 € / 100 g)
Organic Chamomile Tea
– rich aroma, supports relaxation and normal digestion
50 g
13
Rating 4.9/5, 13 reviews
4,49 €
(8,98 € / 100 g)
Organic Earl Grey
– loose black tea with bergamot oil
50 g
7
Rating 4.9/5, 7 reviews
4,99 €
(9,98 € / 100 g)
Organic Gunpowder Green Tea
– fresh, slightly bitter taste from young tea leaves, contributes to concentration and mental refreshment
50 g
16
Rating 4.7/5, 16 reviews
4,19 €
(8,38 € / 100 g)
Iron Goddess Oolong
– strong flavour and intense aroma, oxidised in the traditional way, sun-dried
50 g
12
Rating 4.9/5, 12 reviews
5,99 €
(11,98 € / 100 g)
White Monkey Green Tea
– higher grade green tea, fruity and nutty notes, content of beneficial substances
50 g
12
Rating 5.0/5, 12 reviews
6,99 €
(13,98 € / 100 g)
Jasmine Green Tea
– loose tea with a floral aroma, gently dried in the sun
– instant dry yeast without emulsifier and other additives
50 g
15
Rating 3.9/5, 15 reviews
3,29 €
(6,58 € / 100 g)
Fruit Moons
– crunchy cashew nuts coated in fruit powder, source of unsaturated fats, no added sugar, salt or preservatives
Strawberry 100 g
30
Rating 4.9/5, 30 reviews
7,99 €
(7,99 € / 100 g)
Magnesium L-Threonate
– revolutionary form with the ability to penetrate into the brain, extra high absorption, 100% pure Magtein® brand magnesium without fillers and additives
90 capsules
9
Rating 5.0/5, 9 reviews
44,99 €
(0,50 € / 1 capsule)
Great value
Weekly Offers
Black Dragon Black Tea
– traditional black tea, delicate taste with undertones of fruit and nuts, does not get bitter even with longer steeping
50 g
4
Rating 4.8/5, 4 reviews
4,27 €
(8,54 € / 100 g)
Pu-Erh Tea
– secondary fermented dark tea, from hand-picked young shoots and leaves, earthy taste with a distinctive aroma
50 g
7
Rating 4.3/5, 7 reviews
4,99 €
(9,98 € / 100 g)
Women's Fitted Logotype Tee
– women's T-shirt with a snug fit, made of cotton and elastane, with a subtle vilgain logo on the chest
Black
5
Rating 5.0/5, 5 reviews
14,99 €
Organic Dried Mango
– without added sugar and preservatives, from organic farming
500 g
70
Rating 4.8/5, 70 reviews
12,99 €
(2,60 € / 100 g)
Chocolate Almonds
– fresh and super crunchy nuts, a good layer of chocolate, no polishing agents
Milk chocolate in cinnamon powder 250 g
33
Rating 4.8/5, 33 reviews
9,99 €
(4 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Banana 1 000 g
1115
Rating 4.3/5, 1115 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Banana 2 000 g
1115
Rating 4.3/5, 1115 reviews
78,99 €
(3,95 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Unflavoured 2 000 g
3248
Rating 4.5/5, 3248 reviews
78,99 €
(3,95 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Strawberry milkshake 2 000 g
1211
Rating 4.4/5, 1211 reviews
78,99 €
(3,95 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Cinnamon Roll 2 000 g
2324
Rating 4.3/5, 2324 reviews
78,99 €
(3,95 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Salted caramel 2 000 g
2121
Rating 4.3/5, 2121 reviews
78,99 €
(3,95 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Salted caramel 300 g (10 x 30g)
2121
Rating 4.3/5, 2121 reviews
21,99 €
(7,33 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla 300 g (10 x 30g)
3179
Rating 4.6/5, 3179 reviews
21,99 €
(7,33 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Chocolate 300 g (10 x 30g)
2013
Rating 4.4/5, 2013 reviews
21,99 €
(7,33 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Strawberry 1 000 g
165
Rating 4.5/5, 165 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Cinnamon Cereal Milk 1 000 g
568
Rating 4.5/5, 568 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Panna cotta 1 000 g
187
Rating 4.3/5, 187 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
-12 %
Weekly Offers
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Panna cotta 30 g
187
Rating 4.3/5, 187 reviews
2,19 €
Previous Price: 2,49 €
(7,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
White chocolate 1 000 g
361
Rating 4.5/5, 361 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Vanilla 300 g (10 x 30g)
968
Rating 4.7/5, 968 reviews
21,99 €
(7,33 € / 100 g)
-15 % SALE15
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate 300 g (10 x 30g)
344
Rating 4.5/5, 344 reviews
21,99 €
(7,33 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Cinnamon Cereal Milk 300 g (10 x 30g)
568
Rating 4.5/5, 568 reviews
21,99 €
(7,33 € / 100 g)
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Salted caramel 1 000 g
122
Rating 4.5/5, 122 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Whey Protein Isolate
– rapidly absorbable protein, minimal sugar and fat, sweetened with steviol‑glycosides
Strawberry 500 g
238
Rating 4.5/5, 238 reviews
35,99 €
(7,20 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Whey Protein Isolate
– rapidly absorbable protein, minimal sugar and fat, sweetened with steviol‑glycosides
Strawberry 1 000 g
238
Rating 4.5/5, 238 reviews
59,99 €
(6 € / 100 g)
Chocolate Almonds
– fresh and super crunchy nuts, a good layer of chocolate, no polishing agents
White chocolate in raspberry powder 250 g
44
Rating 4.8/5, 44 reviews
9,99 €
(4 € / 100 g)
Organic Dried Pineapple
– unsulphured pineapple without added sugar, from organic farming
Rings 100 g
13
Rating 4.5/5, 13 reviews
4,99 €
(4,99 € / 100 g)
Organic Dried Pineapple
– unsulphured pineapple without added sugar, from organic farming
Rings 250 g
13
Rating 4.5/5, 13 reviews
9,29 €
(3,72 € / 100 g)
Sports Bottle
– super lightweight bottle made from BPA-free plastic, practical design and easy handling, flat valve for high fluid flow
White 550 ml
16
Rating 4.5/5, 16 reviews
7,99 €
Sports Bottle
– super lightweight bottle made from BPA-free plastic, practical design and easy handling, flat valve for high fluid flow
Grey 550 ml
16
Rating 4.5/5, 16 reviews
7,99 €
-36 %
Organic Rosemary
– fresh spices from organic farming to flavour dishes
40 g
7
Rating 5.0/5, 7 reviews
1,89 €
Previous Price: 2,99 €
(4,73 € / 100 g)
Organic Ginger Powder
– intense taste and aroma, from controlled agriculture, for baking and hot drinks
40 g
10
Rating 4.8/5, 10 reviews
3,99 €
(9,98 € / 100 g)
Light Organic Crew Socks
– lightweight ribbed organic cotton socks
Grey melange
84
Rating 4.8/5, 84 reviews
14,49 €
Sustainable
Organic Logotype Crew Socks
– lightweight, comfortable ribbed socks made from organic cotton, with a subtle Vilgain logo on the side, GOTS certified
Natural White
7
Rating 5.0/5, 7 reviews
14,49 €
Pizza Grande Wholegrain
– ultra-soft Roman-style pizza dough, made from whole grain wheat dough, without flavorings and artificial additives
230 g
14
Rating 4.9/5, 14 reviews
3,29 €
(1,43 € / 100 g)
Dark Chocolate Coated Bananas
– soft pieces of dried bananas coated in 65% dark chocolate, gently dried at low temperatures, without polishing agents
Dark chocolate 250 g
27
Rating 4.5/5, 27 reviews
7,99 €
(3,20 € / 100 g)
Almond Butter Blanched
– 100% skin free almonds, velvety smooth consistency, full of vitamins, minerals and fibre
Smooth 1 000 g
106
Rating 4.9/5, 106 reviews
16,49 €
(1,65 € / 100 g)
100% Pistachio Butter
– natural texture of single origin pistachios from the USA, without sugar and other additives, rich source of healthy fats and fibre
Smooth 500 g
169
Rating 4.5/5, 169 reviews
23,99 €
(4,80 € / 100 g)
100% Pistachio Butter
– natural texture of single origin pistachios from the USA, without sugar and other additives, rich source of healthy fats and fibre
Crunchy 500 g
34
Rating 4.8/5, 34 reviews
23,99 €
(4,80 € / 100 g)
Almond Butter
– 100% cream from unpeeled almonds, without sweeteners or flavourings, rich in unsaturated fats and protein
Smooth 1 000 g
203
Rating 4.6/5, 203 reviews
16,49 €
(1,65 € / 100 g)
Almond Butter
– 100% cream from unpeeled almonds, without sweeteners or flavourings, rich in unsaturated fats and protein
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.