– T-shirt with tiny Vilgain logo on the chest, made of organic cotton, in a fitting unisex cut
XS White
32
Rating 4.8/5, 32 reviews
14,99 €
Tomato Pasta
– a quick and nutritious meal for any occasion, rich in protein, without preservatives and added sugar
200 g
38
Rating 3.9/5, 38 reviews
3,89 €
(1,95 € / 100 g)
Mushrooms Pasta
– quick and nutritious meal for any occasion, rich in protein, 100% natural ingredients without preservatives
200 g
40
Rating 4.6/5, 40 reviews
3,89 €
(1,95 € / 100 g)
Shiitake Hazelnuts Quinoa
– a blend of tri-coloured quinoa, shiitake mushrooms, nuts and vegetables, 7 natural ingredients, for a quick and balanced meal
250 g
19
Rating 4.0/5, 19 reviews
4,69 €
(1,88 € / 100 g)
Great value
Weekly Offers
Meal Shake
– protein drink with complex carbohydrates and minimal fats, 400 kcal per serving, contains vitamins and minerals, naturally flavored and sweetened
Creamy oats 900 g
36
Rating 4.7/5, 36 reviews
21,89 €
(2,43 € / 100 g)
Fenugreek
– plant extract with 50% saponin content
90 capsules
2
Rating 5.0/5, 2 reviews
13,29 €
(0,15 € / 1 capsule)
Organic Argan Oil
– cold-pressed argan oil from Morocco, moisturizes, nourishes and protects skin and hair, contributes to a youthful appearance
50 ml
13
Rating 4.7/5, 13 reviews
10,49 €
(20,98 € / 100 ml)
Algae 5% Oil Serum
– nourishing hydrating serum based on seaweed, with antibacterial and antioxidant properties, the perfect finishing touch to your evening skincare routine
30 ml
17
Rating 4.8/5, 17 reviews
9,99 €
(33,30 € / 100 ml)
Liposomal C 1 % Serum
– brightens and revitalises the skin with excellently absorbable liposomal vitamin C, an essential part of your morning skincare routine
30 ml
27
Rating 4.7/5, 27 reviews
9,99 €
(33,30 € / 100 ml)
Probiotic Serum
– 100% natural moisturizing serum with probiotics, panthenol and spirulina, soothes and prevents irritation, also suitable for problematic skin
30 ml
35
Rating 4.5/5, 35 reviews
9,99 €
(33,30 € / 100 ml)
Organic Beef Bar
– more than 70% meat from grass‑fed cows, pure ingredients from organic farming, without GMOs and glutamate
BBQ 35 g
71
Rating 3.7/5, 71 reviews
3,39 €
(9,69 € / 100 g)
Organic Beef Bar
– more than 70% meat from grass‑fed cows, pure ingredients from organic farming, without GMOs and glutamate
Cranberries with beetroot 35 g
34
Rating 3.2/5, 34 reviews
3,39 €
(9,69 € / 100 g)
Chilli Sauce
– spicy and rich taste, without artificial preservatives, colorants or thickeners
Baked peppers 185 ml
94
Rating 4.7/5, 94 reviews
9,99 €
(5,40 € / 100 ml)
L-Glutamine
– fermented l-glutamine powder – supports muscle recovery, immunity, digestion, and brain health, ideal for athletes and those under stress
Unflavoured 500 g
19
Rating 4.7/5, 19 reviews
16,99 €
(3,40 € / 100 g)
-12 %
Weekly Offers
Sea Salt
– delicate taste, unrefined, from a protected area in Greece
Fine 1 000 g
82
Rating 4.9/5, 82 reviews
2,63 €
Previous Price: 2,99 €
(0,26 € / 100 g)
-12 %
Weekly Offers
Creamy Beef
– R2E Stroganoff-style meat, filling and protein-packed, made from fresh ingredients, without preservatives or additives
400 g
18
Rating 4.7/5, 18 reviews
7,91 €
Previous Price: 8,99 €
(1,98 € / 100 g)
Sun-Dried Tomato Spread
– premium sun-dried tomato spread with extra virgin olive oil, complemented by exotic capers, mildly spiced for maximum flavour, free from preservatives
170 g
15
Rating 4.8/5, 15 reviews
5,19 €
(3,05 € / 100 g)
Red Onion Chutney
– premium caramelised red onion chutney with balsamic vinegar, extra virgin olive oil and port wine for maximum flavour, free from preservatives
170 g
51
Rating 4.6/5, 51 reviews
7,49 €
(4,41 € / 100 g)
Roasted Red Pepper Dip
– pepper dip with extra virgin olive oil, complemented by sunflower seeds and fresh garlic for maximum flavour, mildly spiced, and free from preservatives
170 g
15
Rating 4.8/5, 15 reviews
7,49 €
(4,41 € / 100 g)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Peanuts with cocoa 350 g
562
Rating 4.6/5, 562 reviews
9,99 €
(2,85 € / 100 g)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Cinnamon-butter cookie 350 g
537
Rating 4.7/5, 537 reviews
11,99 €
(3,43 € / 100 g)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Peanuts with white chocolate 350 g
258
Rating 4.7/5, 258 reviews
9,99 €
(2,85 € / 100 g)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Salted caramel peanut 350 g
439
Rating 4.8/5, 439 reviews
9,99 €
(2,85 € / 100 g)
Potassium
– highly absorbable citrate form of potassium, contributes to normal muscle and nervous system function
90 capsules
4
Rating 5.0/5, 4 reviews
9,99 €
(0,11 € / 1 capsule)
Calm Down
– herbal drops with lemon balm and lavender for mental well-being and support of normal sleep - supplemented with L-theanine
Lemon balm 30 ml
18
Rating 4.0/5, 18 reviews
12,99 €
(43,30 € / 100 ml)
Shaker Pro 2Go
– shaker with two storage compartments, metal spiral, and loop handle – ideal for protein powder or supplements
Black 450 ml + 150 ml + 100 ml
108
Rating 4.3/5, 108 reviews
7,99 €
Organic Women Balance Tea
– traditional herbal mixture suitable for women
50 g
14
Rating 5.0/5, 14 reviews
6,29 €
(12,58 € / 100 g)
Tritan Shaker Pro
– made of highly resistant material, with rounded bottom and spiral for perfect mixing, leak-proof and doesn't smell
Stealth black 700 ml
67
Rating 4.3/5, 67 reviews
12,49 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Latte 400 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
5,99 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Forest fruit 400 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
5,99 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Rose 400 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
5,99 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Berry 600 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
6,49 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Nude 600 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
6,49 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Army 600 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
6,49 €
Glucose Control
– 100% natural supplement for balanced blood sugar – supports better insulin sensitivity and sustained energy throughout the day
60 capsules
10
Rating 4.6/5, 10 reviews
11,99 €
(0,20 € / 1 capsule)
-14 %
Weekly Offers
Organic Corn Breadcrumbs
– a blend of corn and chickpea flour for coating meat with an extra crispy crust, 100% organic, gluten-free, and no added sugar
200 g
10
Rating 5.0/5, 10 reviews
1,44 €
Previous Price: 1,69 €
(0,72 € / 100 g)
Travel Tote Bag
– unbleached bag made from 100% cotton, featuring both inner and outer pockets and a handy key loop
Natural White 30 l
40
Rating 5.0/5, 40 reviews
9,99 €
Organic Pure Tallow Balm
– natural hydration and skin nourishment, softening balm made from 100% beef tallow, free from preservatives and additives
60 ml
24
Rating 4.7/5, 24 reviews
14,99 €
(24,98 € / 100 ml)
-10 %
Weekly Offers
Organic Nourishing Tallow Balm
– deeply nourishes the skin, made from grass-fed beef tallow and organic avocado oil, rich in fatty acids and antioxidants
60 ml
12
Rating 4.6/5, 12 reviews
13,49 €
Previous Price: 14,99 €
(22,48 € / 100 ml)
-16 %
Weekly Offers
Pure Lanolin
– soothes sensitive and irritated areas of the skin, rich lanolin from sheep’s wool, 100% natural formula with no additives
15 ml
14
Rating 5.0/5, 14 reviews
4,98 €
Previous Price: 5,99 €
(33,20 € / 100 ml)
Mouth Tape
– hypoallergenic mouth strips designed to improve sleep, reduce snoring, helps mouth breathers, and promotes oral health
30 pcs
32
Rating 4.3/5, 32 reviews
8,99 €
-10 %
Beta-Carotene
– 100% natural vitamin A precursor, from potent carrot extract, vitamin A contributes to normal vision
3× 90 capsules
4
Rating 4.8/5, 4 reviews
32,37 €
Previous Price: 35,97 €
(0,12 € / 1 capsule)
Tooth Tabs
– cleans teeth, freshens breath, and maintains a healthy oral microbiome, a natural alternative to toothpaste made from pure ingredients, fluoride-free, effective even without water
Activated Charcoal 45 tablets
51
Rating 4.6/5, 51 reviews
5,29 €
(0,12 € / 1 tablet)
Probiotic Face Cream
– light hydrating cream with probiotics, lactic acid, and comfrey extract, promotes microbial balance, soothes the skin, and locks in hydration all day long
50 ml
33
Rating 4.6/5, 33 reviews
12,99 €
(25,98 € / 100 ml)
Ceramide Face Cream
– 100% natural night cream with ceramides, shea butter, and vitamin E, strengthens the skin barrier, deeply hydrates, and supports skin regeneration while you sleep
50 ml
15
Rating 4.5/5, 15 reviews
12,99 €
(25,98 € / 100 ml)
Grass-Fed
Organic Grass Fed Beef Tallow
– high smoke point, perfect for frying and baking, from grass-fed cows raised on biodiverse Estonian farms
330 g
19
Rating 4.4/5, 19 reviews
10,99 €
(3,33 € / 100 g)
Blanched Almond Slivers
– blanched pieces of almonds in the shape of chips, source of unsaturated fats and plant protein, ideal for baking and cooking
250 g
6
Rating 5.0/5, 6 reviews
5,29 €
(2,12 € / 100 g)
Organic Pumpkin Seeds
– unroasted organic pumpkin seeds, high in protein
500 g
7
Rating 4.5/5, 7 reviews
8,49 €
(1,70 € / 100 g)
-15 %
Weekly Offers
Grass-Fed Demi Glace
– gourmet base for sauces, made from grass-fed beef and bones, only natural high-quality ingredients
150 g
18
Rating 3.1/5, 18 reviews
5,94 €
Previous Price: 6,99 €
(3,96 € / 100 g)
Dried Apples
– tender and sweet apple crisps, without sulphites or added sugar, high in fibre
Cubes
27
Rating 4.8/5, 27 reviews
from 4,39 €
(from 1,66 € / 100 g)
Liquid Chalk
– liquid chalk for climbing, weightlifting and gymnastics, for a strong grip without the mess
100 ml
15
Rating 4.7/5, 15 reviews
6,29 €
(6,29 € / 100 ml)
Liquid Chalk
– liquid chalk for climbing, weightlifting and gymnastics, for a strong grip without the mess
200 ml
15
Rating 4.7/5, 15 reviews
8,79 €
(4,40 € / 100 ml)
Fruit Moons
– crunchy cashew nuts coated in fruit powder, source of unsaturated fats, no added sugar, salt or preservatives
Mango 100 g
39
Rating 4.6/5, 39 reviews
7,99 €
(7,99 € / 100 g)
Fruit Moons
– crunchy cashew nuts coated in fruit powder, source of unsaturated fats, no added sugar, salt or preservatives
Blueberry 100 g
19
Rating 3.9/5, 19 reviews
7,79 €
(7,79 € / 100 g)
Organic Quinoa Red
– gluten-free side dish, source of vegetable protein and fibre, soft texture, cooked in 18 minutes
500 g
10
Rating 5.0/5, 10 reviews
5,99 €
(1,20 € / 100 g)
Organic Quinoa Black
– gluten-free side dish, source of vegetable protein and fibre, does not boil, cooked in 18 minutes
500 g
2
Rating 5.0/5, 2 reviews
5,99 €
(1,20 € / 100 g)
Rustic Hazelnut Risotto
– creamy herb risotto with hazelnuts, 9 natural ingredients, for quick preparation of a balanced meal, 3 servings per pack
280 g
16
Rating 4.4/5, 16 reviews
4,29 €
(1,53 € / 100 g)
Freeze Dried Pineapple
– 100% gently dried pineapple chunks, naturally sweet with no added sugar
100 g
6
Rating 4.9/5, 6 reviews
8,59 €
(8,59 € / 100 g)
Freeze Dried Peaches
– sweet crispy slices, gently dried, no added sugar
100 g
19
Rating 4.2/5, 19 reviews
8,59 €
(8,59 € / 100 g)
Mushroom Risotto
– creamy mushroom risotto with mixed vegetables, only 7 natural ingredients, for quick preparation of a balanced meal, 3 servings per pack
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.