– rapidly absorbable sugars in the form of cluster dextrin, energy before, during and after endurance performance, does not cause intestinal discomfort, Food supplement
900 g
1
Rating 5.0/5, 1 review
27,99 €
(3,11 € / 100 g)
Stain Remover Soap
– on clothes before washing, based on natural potassium soap, without perfumes and allergens, gentle on skin and nature
750 ml
8
Rating 4.7/5, 8 reviews
6,99 €
(0,93 € / 100 ml)
Alpha Lipoic Acid
– 500 mg alpha‑lipoic acid (ALA) in each capsule, food supplement
90 capsules
5
Rating 5.0/5, 5 reviews
19,99 €
(0,22 € / 1 capsule)
Flavour Drops
– sweetener of natural origin from stevia, without calories, colorants, or artificial flavors, does not raise blood sugar
Toffee nut 50 ml
84
Rating 4.3/5, 84 reviews
6,99 €
(13,98 € / 100 ml)
Oxygen Bleach
– restores brightness and whiteness to clothes, eco-friendly, fragrance and chlorine free, universal cleaning helper
1 000 g
13
Rating 4.5/5, 13 reviews
9,99 €
(1 € / 100 g)
Gentle Laundry Detergent
– cleans and softens all types of fabrics, made from alcohol-free coconut soap, for children and people with sensitive skin
3 000 ml
30
Rating 4.8/5, 30 reviews
15,49 €
(0,52 € / 100 ml)
Gentle Laundry Detergent
– cleans and softens all types of fabrics, made from alcohol-free coconut soap, for children and people with sensitive skin
1 500 ml
30
Rating 4.8/5, 30 reviews
8,99 €
(0,60 € / 100 ml)
Sport Laundry Detergent
– gentle product for white and coloured sportswear, up to 25 washing doses, eco, vegan
Lemongrass with orange 1 000 ml
17
Rating 5.0/5, 17 reviews
9,99 €
(1 € / 100 ml)
Citric Acid
– 100% natural cleaner and descaler, food grade, does not pollute nature
1 000 g
7
Rating 5.0/5, 7 reviews
8,99 €
(0,90 € / 100 g)
White Vinegar
– Effective multifunctional cleaner, 10% solution gentle to most surfaces, food grade
1 000 ml
49
Rating 4.9/5, 49 reviews
4,99 €
(0,50 € / 100 ml)
Organic Coconut Oil
– unrefined, cold‑pressed virgin coconut oil – perfect for cooking and skincare
1 000 ml
86
Rating 5.0/5, 86 reviews
13,99 €
(1,40 € / 100 ml)
87% Baking Protein
– Denmark-sourced unflavoured protein powder – designed for kitchen use, super smooth texture, low lactose
1 000 g
103
Rating 4.9/5, 103 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Organic Steak Strips
– strips of dried meat from premium cow breeds, more than 92% quality beef in each package, practical snack for travels
Chilli 25 g
48
Rating 4.7/5, 48 reviews
3,39 €
(13,56 € / 100 g)
Chocolate Shards
– high quality "bean to bar" chocolate, high cocoa content, without soya lecithin, gelling agents or flavourings
45% milk chocolate 250 g
25
Rating 4.9/5, 25 reviews
14,99 €
(6 € / 100 g)
Chocolate Shards
– high quality "bean to bar" chocolate, high cocoa content, without soya lecithin, gelling agents or flavourings
39% white chocolate 250 g
24
Rating 4.3/5, 24 reviews
14,99 €
(6 € / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Strawberry mousse 400 g
176
Rating 4.6/5, 176 reviews
7,99 €
(2 € / 100 g)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Peanuts with cocoa 1 000 g
560
Rating 4.6/5, 560 reviews
15,59 €
(1,56 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Strawberry with lime sweetened with steviol glycosides 800 g
84
Rating 4.5/5, 84 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
-11 %
Weekly Offers
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Strawberry with lime sweetened with steviol glycosides 40 g
84
Rating 4.5/5, 84 reviews
1,40 €
Previous Price: 1,59 €
(3,50 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Red grapefruit no sweeteners 800 g
52
Rating 4.4/5, 52 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Tropical fruit sweetened with steviol glycosides 800 g
191
Rating 4.7/5, 191 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Tropical fruit sweetened with steviol glycosides 40 g
191
Rating 4.7/5, 191 reviews
1,59 €
(3,98 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Orange sweetened with steviol glycosides 800 g
98
Rating 4.5/5, 98 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
Peanut Butter
– 100 % finely roasted peanuts, no added sugar or salt, rich in protein
Crunchy 1 000 g
317
Rating 4.8/5, 317 reviews
8,99 €
(0,90 € / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 1 000 g
100
Rating 4.4/5, 100 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 1 000 g
125
Rating 4.4/5, 125 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Strawberry 1 000 g
89
Rating 4.2/5, 89 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 1 000 g
90
Rating 4.6/5, 90 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Organic Ceremonial Matcha
– ceremonial matcha from Shizuoka, Japan, with a slightly bitter umami taste, from the youngest leaves of the first spring harvest
30 g
13
Rating 5.0/5, 13 reviews
28,99 €
(96,63 € / 100 g)
Chasen
– Bamboo matcha whisk, for a fine blending and creamy texture, 80 prongs
1 piece
9
Rating 5.0/5, 9 reviews
19,99 €
Organic Quinoa White
– a side dish with protein and high fibre content
500 g
12
Rating 4.5/5, 12 reviews
5,29 €
(1,06 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate and hazelnut 900 g
128
Rating 4.5/5, 128 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
White chocolate 900 g
90
Rating 4.5/5, 90 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 900 g
245
Rating 4.4/5, 245 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 30 g
135
Rating 4.7/5, 135 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
White chocolate 30 g
90
Rating 4.5/5, 90 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
-12 %
Weekly Offers
Paprika Sauce Chicken Breasts
– juicy pieces of chicken from cage-free farms in a light paprika sauce, gluten-free, without preservatives and thickeners
400 g
16
Rating 4.0/5, 16 reviews
8,79 €
Previous Price: 9,99 €
(2,20 € / 100 g)
1 Minute Oatmeal
– super creamy, high fibre content, 100% natural taste
Strawberry and raspberry 1 200 g
359
Rating 4.7/5, 359 reviews
17,29 €
(1,44 € / 100 g)
-14 %
Weekly Offers
Tallow Sunscreen Balm
– balm with mineral UV filter SPF 25, nourishes and regenerates, suitable for all skin types
60 ml
7
Rating 4.2/5, 7 reviews
13,70 €
Previous Price: 15,99 €
(22,83 € / 100 ml)
-11 %
Weekly Offers
Tallow Lip Balm
– Nourishing balm with tallow, aloe and plum oil for soft and moisturised lips
Aloe vera 15 ml
4
Rating 3.5/5, 4 reviews
6,16 €
Previous Price: 6,99 €
(41,07 € / 100 ml)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & plum 20 g
53
Rating 4.9/5, 53 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & apricot 20 g
124
Rating 4.8/5, 124 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Beta-Carotene
– 100% natural vitamin A precursor, from potent carrot extract, vitamin A contributes to normal vision
90 capsules
4
Rating 4.8/5, 4 reviews
11,99 €
(0,13 € / 1 capsule)
Organic Rooibos Tea
– lightly sweet taste, naturally caffeine‑free
80 g
14
Rating 4.7/5, 14 reviews
4,29 €
(5,36 € / 100 g)
Organic Earl Grey
– loose black tea with bergamot oil
50 g
7
Rating 4.9/5, 7 reviews
4,99 €
(9,98 € / 100 g)
Organic Gunpowder Green Tea
– fresh, slightly bitter taste from young tea leaves, contributes to concentration and mental refreshment
50 g
16
Rating 4.7/5, 16 reviews
4,19 €
(8,38 € / 100 g)
Iron Goddess Oolong
– strong flavour and intense aroma, oxidised in the traditional way, sun-dried
50 g
12
Rating 4.9/5, 12 reviews
5,99 €
(11,98 € / 100 g)
White Monkey Green Tea
– higher grade green tea, fruity and nutty notes, content of beneficial substances
50 g
12
Rating 5.0/5, 12 reviews
6,99 €
(13,98 € / 100 g)
Jasmine Green Tea
– loose tea with a floral aroma, gently dried in the sun
– instant dry yeast without emulsifier and other additives
50 g
15
Rating 3.9/5, 15 reviews
3,29 €
(6,58 € / 100 g)
Fruit Moons
– crunchy cashew nuts coated in fruit powder, source of unsaturated fats, no added sugar, salt or preservatives
Strawberry 100 g
30
Rating 4.9/5, 30 reviews
7,99 €
(7,99 € / 100 g)
Magnesium L-Threonate
– revolutionary form with the ability to penetrate into the brain, extra high absorption, 100% pure Magtein® brand magnesium without fillers and additives
90 capsules
9
Rating 5.0/5, 9 reviews
44,99 €
(0,50 € / 1 capsule)
Pu-Erh Tea
– secondary fermented dark tea, from hand-picked young shoots and leaves, earthy taste with a distinctive aroma
50 g
7
Rating 4.3/5, 7 reviews
4,99 €
(9,98 € / 100 g)
Women's Fitted Logotype Tee
– women's T-shirt with a snug fit, made of cotton and elastane, with a subtle vilgain logo on the chest
Black
5
Rating 5.0/5, 5 reviews
14,99 €
Organic Dried Mango
– without added sugar and preservatives, from organic farming
500 g
70
Rating 4.8/5, 70 reviews
12,99 €
(2,60 € / 100 g)
Chocolate Almonds
– fresh and super crunchy nuts, a good layer of chocolate, no polishing agents
Milk chocolate in cinnamon powder 250 g
33
Rating 4.8/5, 33 reviews
9,99 €
(4 € / 100 g)
Cashew Nuts natural
– crunchy snack with a sweet buttery taste, source of unsaturated fats, unsalted
W320 1 000 g
310
Rating 4.9/5, 310 reviews
14,99 €
(1,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Banana 1 000 g
1115
Rating 4.3/5, 1115 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.