– make your own protein waffles or pancakes in less than 10 minutes, with high milk protein
Pecans with cinnamon 420 g
161
Rating 4.5/5, 161 reviews
10,99 €
(2,62 € / 100 g)
Organic Rice Chocoballs
– super crunchy balls, clean ingredients without nonsense, a good layer of artisanal bean-to-bar chocolate
Milk chocolate 50 g
264
Rating 4.7/5, 264 reviews
2,29 €
(4,58 € / 100 g)
Organic Rice Chocoballs
– super crunchy balls, clean ingredients without nonsense, a good layer of artisanal bean-to-bar chocolate
Dark chocolate 50 g
191
Rating 4.6/5, 191 reviews
2,29 €
(4,58 € / 100 g)
Chocolate Coated Raspberries
– freeze‑dried fruit covered in chocolate, high cocoa content, no polishing agents
Dark chocolate 150 g
77
Rating 4.8/5, 77 reviews
8,99 €
(5,99 € / 100 g)
Chocolate Hazelnuts
– hand-picked nuts coated in a layer of chocolate, without polishing agents, produced in small batches for maximum freshness
Dark chocolate 250 g
50
Rating 4.9/5, 50 reviews
11,99 €
(4,80 € / 100 g)
Chocolate Hazelnuts
– hand-picked nuts coated in a layer of chocolate, without polishing agents, produced in small batches for maximum freshness
Milk chocolate 250 g
34
Rating 5.0/5, 34 reviews
11,99 €
(4,80 € / 100 g)
Chocolate Coated Strawberries
– crisp, freeze-dried strawberries covered in dark chocolate with high content of cocoa, free of lecithins and polishes
Milk chocolate 120 g
107
Rating 4.8/5, 107 reviews
6,99 €
(5,83 € / 100 g)
Sun-Dried Tomato Spread
– premium sun-dried tomato spread with extra virgin olive oil, complemented by exotic capers, mildly spiced for maximum flavour, free from preservatives
170 g
15
Rating 4.8/5, 15 reviews
5,19 €
(3,05 € / 100 g)
Red Onion Chutney
– premium caramelised red onion chutney with balsamic vinegar, extra virgin olive oil and port wine for maximum flavour, free from preservatives
170 g
51
Rating 4.6/5, 51 reviews
7,49 €
(4,41 € / 100 g)
Roasted Red Pepper Dip
– pepper dip with extra virgin olive oil, complemented by sunflower seeds and fresh garlic for maximum flavour, mildly spiced, and free from preservatives
170 g
15
Rating 4.8/5, 15 reviews
7,49 €
(4,41 € / 100 g)
Fruit Moons
– crunchy cashew nuts coated in fruit powder, source of unsaturated fats, no added sugar, salt or preservatives
Blueberry 100 g
19
Rating 3.9/5, 19 reviews
7,79 €
(7,79 € / 100 g)
Freeze Dried Pineapple
– 100% gently dried pineapple chunks, naturally sweet with no added sugar
100 g
6
Rating 4.9/5, 6 reviews
8,59 €
(8,59 € / 100 g)
Freeze Dried Peaches
– sweet crispy slices, gently dried, no added sugar
100 g
19
Rating 4.2/5, 19 reviews
8,59 €
(8,59 € / 100 g)
Vegan Omega-3
– EPA and DHA-rich algae oil with vitamins D3 and K2 in a highly absorbable liquid form
90 ml
11
Rating 4.6/5, 11 reviews
29,99 €
(33,32 € / 100 ml)
Organic Rooibos Tea
– lightly sweet taste, naturally caffeine‑free
80 g
14
Rating 4.7/5, 14 reviews
4,29 €
(5,36 € / 100 g)
Fruit Moons
– crunchy cashew nuts coated in fruit powder, source of unsaturated fats, no added sugar, salt or preservatives
Strawberry 100 g
30
Rating 4.9/5, 30 reviews
7,99 €
(7,99 € / 100 g)
Chocolate Almonds
– fresh and super crunchy nuts, a good layer of chocolate, no polishing agents
Milk chocolate in cinnamon powder 250 g
33
Rating 4.8/5, 33 reviews
9,99 €
(4 € / 100 g)
Chocolate Almonds
– fresh and super crunchy nuts, a good layer of chocolate, no polishing agents
White chocolate in raspberry powder 250 g
44
Rating 4.8/5, 44 reviews
9,99 €
(4 € / 100 g)
Dark Chocolate Coated Bananas
– soft pieces of dried bananas coated in 65% dark chocolate, gently dried at low temperatures, without polishing agents
Dark chocolate 250 g
27
Rating 4.5/5, 27 reviews
7,99 €
(3,20 € / 100 g)
100% Pistachio Butter
– natural texture of single origin pistachios from the USA, without sugar and other additives, rich source of healthy fats and fibre
Smooth 500 g
169
Rating 4.5/5, 169 reviews
23,99 €
(4,80 € / 100 g)
100% Pistachio Butter
– natural texture of single origin pistachios from the USA, without sugar and other additives, rich source of healthy fats and fibre
Crunchy 500 g
34
Rating 4.8/5, 34 reviews
23,99 €
(4,80 € / 100 g)
Almond Butter
– 100% cream from unpeeled almonds, without sweeteners or flavourings, rich in unsaturated fats and protein
Smooth 1 000 g
203
Rating 4.6/5, 203 reviews
16,49 €
(1,65 € / 100 g)
Almond Butter
– 100% cream from unpeeled almonds, without sweeteners or flavourings, rich in unsaturated fats and protein
Crunchy 1 000 g
322
Rating 4.7/5, 322 reviews
16,49 €
(1,65 € / 100 g)
Almond Butter
– 100% cream from unpeeled almonds, without sweeteners or flavourings, rich in unsaturated fats and protein
Crunchy 500 g
322
Rating 4.7/5, 322 reviews
9,49 €
(1,90 € / 100 g)
Organic Hot Chocolate
– bean-to-bar selected beans from Uganda for a rich cocoa flavor and velvety smooth texture
100% dark chocolate 200 g
9
Rating 4.7/5, 9 reviews
12,99 €
(6,50 € / 100 g)
Organic Hot Chocolate
– bean-to-bar selected beans from Uganda for a rich cocoa flavor and velvety smooth texture
54% milk chocolate 200 g
57
Rating 4.4/5, 57 reviews
12,99 €
(6,50 € / 100 g)
Protein Pancake & Waffle Mix
– make your own protein waffles or pancakes in less than 10 minutes, with high milk protein
Vanilla cream 420 g
25
Rating 4.6/5, 25 reviews
10,99 €
(2,62 € / 100 g)
Krill Oil
– branded phospholipid form of omega‑3 Superba2, food supplement
60 capsules
20
Rating 4.8/5, 20 reviews
26,99 €
(0,45 € / 1 capsule)
Protein Pancake & Waffle Mix
– make your own protein waffles or pancakes in less than 10 minutes, with high milk protein
Peanut butter and chocolate 420 g
12
Rating 4.4/5, 12 reviews
10,99 €
(2,62 € / 100 g)
-11 %
Weekly Offers
Nut Butter Topping
– creamy topping, easy dosing, no added sugar or synthetic additives
Pistachios 250 g
1
Rating 5.0/5, 1 review
14,25 €
Previous Price: 16,19 €
(5,70 € / 100 g)
Nut Butter Topping
– creamy topping, easy dosing, no added sugar or synthetic additives
Hazelnuts 250 g
4
Rating 4.8/5, 4 reviews
15,49 €
(6,20 € / 100 g)
New
Cashews Caramelized
– sweet crunchy delicacy made from fresh cashews
Sweet honey 500 g
122
Rating 4.9/5, 122 reviews
16,99 €
(3,40 € / 100 g)
Cashew Nuts natural
– crunchy snack with a sweet buttery taste, source of unsaturated fats, unsalted
W320 500 g
311
Rating 4.9/5, 311 reviews
8,49 €
(1,70 € / 100 g)
Temporarily sold out
Organic Quinoa Crackers
– baked crunchy snack, without refined oils, rich source of fibre
Tomato-basil 100 g
353
Rating 3.8/5, 353 reviews
Temporarily sold out
Nut Spread Topping
– creamy coating with a high nut content, rich in fiber and unsaturated fats, made from 100% natural ingredients
Cinnamon butter cookie 260 g
287
Rating 4.8/5, 287 reviews
Temporarily sold out
Grass-Fed
Grass-Fed Collagen Peptides
– 100% pure hydrolysed collagen, from grass-fed cows in South America, without fillers
300 g (jar)
80
Rating 4.7/5, 80 reviews
Temporarily sold out
Organic Rice Chocoballs
– super crunchy balls, clean ingredients without nonsense, a good layer of artisanal bean-to-bar chocolate
White chocolate with raspberry 50 g
569
Rating 4.8/5, 569 reviews
Temporarily sold out
Freeze Dried Bananas
– 100% gently dried fruit that is divinely crunchy and tastes like fresh
50 g
56
Rating 4.5/5, 56 reviews
Temporarily sold out
Nut Spread Topping
– creamy coating with a high nut content, rich in fiber and unsaturated fats, made from 100% natural ingredients
Choco hazelnut 270 g
37
Rating 4.6/5, 37 reviews
Temporarily sold out
Omega-3
– natural form of triglycerides, high oxidative stability, EPA and DHA contribute to the maintenance of normal vision, brain and heart function
25 mm 180 capsules
190
Rating 4.7/5, 190 reviews
Long‑term unavailable
Extra Fruit Spread
– hand‑processed 100% fruit spread, without preservatives
Strawberry 200 g
398
Rating 4.5/5, 398 reviews
Long‑term unavailable
Extra Fruit Spread
– hand‑processed 100% fruit spread, without preservatives
Blueberry 200 g
362
Rating 4.5/5, 362 reviews
Long‑term unavailable
Extra Fruit Spread
– hand‑processed 100% fruit spread, without preservatives
Cherry 200 g
103
Rating 4.6/5, 103 reviews
Long‑term unavailable
Extra Fruit Spread
– hand‑processed 100% fruit spread, without preservatives
Redcurrant 200 g
76
Rating 4.4/5, 76 reviews
Long‑term unavailable
Extra Fruit Spread
– hand‑processed 100% fruit spread, without preservatives
Mango with pineapple and raspberries 200 g
172
Rating 4.5/5, 172 reviews
Long‑term unavailable
Brain Booster
– ginkgo biloba supports cognitive function, panax ginseng supports alertness and memory, gotu supports mental health
90 capsules
15
Rating 4.4/5, 15 reviews
Temporarily sold out
Collagen Complex
– supports skin, nails, and hair health – made from 3 certified collagen sources with a refreshing flavour
Strawberry and banana 300 g
157
Rating 4.5/5, 157 reviews
Temporarily sold out
Chocolate Coated Raspberries
– freeze‑dried fruit covered in chocolate, high cocoa content, no polishing agents
White chocolate 150 g
65
Rating 5.0/5, 65 reviews
Temporarily sold out
All-In-One Tallow Balm
– comprehensive care for your skin, nourishes, hydrates, and protects against external factors, grass-fed beef tallow blended with 7 powerful plant-based ingredients
30 ml
2
Rating 5.0/5, 2 reviews
Long‑term unavailable
Chocolate Coated Pistachios
– hand-picked pistachios coated in a layer of chocolate, without polishing agents, produced in small batches for maximum freshness
White chocolate 250 g
53
Rating 4.7/5, 53 reviews
Temporarily sold out
Chocolate Almonds
– fresh and super crunchy nuts, a good layer of chocolate, no polishing agents
Dark chocolate 250 g
57
Rating 4.8/5, 57 reviews
Temporarily sold out
Chocolate Coated Peanuts
– roasted peanuts covered with a thick layer of quality chocolate, without polishing agents and lecithins
Milk chocolate 250 g
10
Rating 4.9/5, 10 reviews
Long‑term unavailable
Chocolate Almonds
– fresh and super crunchy nuts, a good layer of chocolate, no polishing agents
White chocolate with coconut 250 g
11
Rating 5.0/5, 11 reviews
Temporarily sold out
Omega-3
– natural form of triglycerides, high oxidative stability, EPA and DHA contribute to the maintenance of normal vision, brain and heart function
25 mm 60 capsules
190
Rating 4.7/5, 190 reviews
Temporarily sold out
Dark Chocolate Coated Sour Cherries
– juicy sour cherries coated in 65% dark chocolate, without glazing agents
150 g
17
Rating 4.3/5, 17 reviews
Temporarily sold out
Organic Hot Chocolate
– bean-to-bar selected beans from Uganda for a rich cocoa flavor and velvety smooth texture
70% dark chocolate 200 g
80
Rating 4.4/5, 80 reviews
Long‑term unavailable
New
Cashew Nuts natural
– crunchy snack with a sweet buttery taste, source of unsaturated fats, unsalted
W240 1 000 g
1
Rating 1.0/5, 1 review
Long‑term unavailable
New
Cashew Nuts natural
– crunchy snack with a sweet buttery taste, source of unsaturated fats, unsalted
W240 500 g
1
Rating 1.0/5, 1 review
Long‑term unavailable
Extra Fruit Spread
– hand‑processed 100% fruit spread, without preservatives
Raspberry 200 g
444
Rating 4.5/5, 444 reviews
Long‑term unavailable
Extra Fruit Spread
– hand‑processed 100% fruit spread, without preservatives
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.