– collagen with Verisol® bovine peptides, combined with fruit juices
Peach and passion fruit 330 ml
48
Rating 4.7/5, 48 reviews
2,49 €
(0,75 € / 100 ml)
Collagen Drink
– collagen with Verisol® bovine peptides, combined with fruit juices
Raspberry 330 ml
47
Rating 4.6/5, 47 reviews
2,49 €
(0,75 € / 100 ml)
Cod Liver Oil
– from Icelandic cod, supports normal condition of bones, heart and vision, food supplement
25 mm 60 capsules
9,99 €
(0,17 € / 1 capsule)
Synephrine
– bitter orange extract, 10mg per tablet, boosts metabolic rate
90 tablets
14
Rating 4.5/5, 14 reviews
8,99 €
(0,10 € / 1 tablet)
MCT Coconut Oil C8
– with high caprylic acid content, 100% natural origin, from Sri Lanka
500 ml
23
Rating 5.0/5, 23 reviews
20,99 €
(4,20 € / 100 ml)
Korean Ginseng
– standardised red ginseng extract with 10% ginsenosides – supports immunity, libido, concentration, and memory
90 capsules
11
Rating 4.2/5, 11 reviews
12,99 €
(0,14 € / 1 capsule)
L‑Theanine
– 100 mg of L‑theanine in 1 capsule, green tea extract, food supplement
90 capsules
16
Rating 4.2/5, 16 reviews
10,99 €
(0,12 € / 1 capsule)
Collagen Complex
– supports skin, nails, and hair health – made from 3 certified collagen sources with a refreshing flavour
Strawberry and banana 300 g
158
Rating 4.5/5, 158 reviews
25,99 €
(8,66 € / 100 g)
Energy & Focus Tabs
– caffeine, l-theanine and l-tyrosine tablest to support concentration and performance, sweetened with stevia
Orange 60 tablets
102
Rating 4.2/5, 102 reviews
7,99 €
(0,13 € / 1 tablet)
Fenugreek
– plant extract with 50% saponin content
90 capsules
2
Rating 5.0/5, 2 reviews
13,29 €
(0,15 € / 1 capsule)
L-Glutamine
– fermented l-glutamine powder – supports muscle recovery, immunity, digestion, and brain health, ideal for athletes and those under stress
Unflavoured 500 g
19
Rating 4.7/5, 19 reviews
16,99 €
(3,40 € / 100 g)
Potassium
– highly absorbable citrate form of potassium, contributes to normal muscle and nervous system function
90 capsules
4
Rating 5.0/5, 4 reviews
9,99 €
(0,11 € / 1 capsule)
-20 %
Weekly Offers
Calm Down
– herbal drops with lemon balm and lavender for mental well-being and support of normal sleep - supplemented with L-theanine
Lemon balm 30 ml
18
Rating 4.0/5, 18 reviews
10,39 €
Previous Price: 12,99 €
(34,63 € / 100 ml)
Glucose Control
– 100% natural supplement for balanced blood sugar – supports better insulin sensitivity and sustained energy throughout the day
60 capsules
10
Rating 4.6/5, 10 reviews
11,99 €
(0,20 € / 1 capsule)
-10 %
Beta-Carotene
– 100% natural vitamin A precursor, from potent carrot extract, vitamin A contributes to normal vision
3× 90 capsules
4
Rating 4.8/5, 4 reviews
32,37 €
Previous Price: 35,97 €
(0,12 € / 1 capsule)
Vegan Omega-3
– EPA and DHA-rich algae oil with vitamins D3 and K2 in a highly absorbable liquid form
90 ml
11
Rating 4.6/5, 11 reviews
29,99 €
(33,32 € / 100 ml)
L‑Arginine
– semi‑essential amino acid, suitable for strength and endurance sports, food supplement
120 capsules
1
Rating 5.0/5, 1 review
13,99 €
(0,12 € / 1 capsule)
Acetyl-L-Carnitine
– 500 mg Acetyl-L-Carnitine in one capsule
90 capsules
4
Rating 5.0/5, 4 reviews
14,99 €
(0,17 € / 1 capsule)
-20 %
Weekly Offers
Evening Primrose Oil
– 1000 mg cold‑pressed evening primrose oil with 90 mg gamma‑linolenic acid in softgel capsules, food supplement
90 capsules
11
Rating 5.0/5, 11 reviews
14,39 €
Previous Price: 17,99 €
(0,16 € / 1 capsule)
-15 % SALE15
Cyclic Dextrine
– rapidly absorbable sugars in the form of cluster dextrin, energy before, during and after endurance performance, does not cause intestinal discomfort, Food supplement
900 g
1
Rating 5.0/5, 1 review
27,99 €
(3,11 € / 100 g)
Alpha Lipoic Acid
– 500 mg alpha‑lipoic acid (ALA) in each capsule, food supplement
90 capsules
5
Rating 5.0/5, 5 reviews
19,99 €
(0,22 € / 1 capsule)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Strawberry with lime sweetened with steviol glycosides 800 g
84
Rating 4.5/5, 84 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
-11 %
Weekly Offers
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Strawberry with lime sweetened with steviol glycosides 40 g
84
Rating 4.5/5, 84 reviews
1,40 €
Previous Price: 1,59 €
(3,50 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Red grapefruit no sweeteners 800 g
52
Rating 4.4/5, 52 reviews
16,49 €
(2,06 € / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Tropical fruit sweetened with steviol glycosides 800 g
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.