– side dish with the scent of blossoming flowers, nuts and popcorn
1 000 g
35
Rating 5.0/5, 35 reviews
4,67 €
Previous Price: 5,49 €
(0,47 € / 100 g)
-15 %
Weekly Offers
Himalayan Pink Salt
– pure, valued salt from Pakistan for use in the kitchen and bathroom
1 000 g
2 flavours
61
Rating 4.9/5, 61 reviews
from 2,20 €
Previous Price: 2,59 €
(from 0,22 € / 100 g)
Organic Creamy Soup
– instant cup soup, source of vegetable protein, ready in 1 minute, glutamate-free
Chickpea 30 g
80
Rating 4.1/5, 80 reviews
1,79 €
(5,97 € / 100 g)
Organic Creamy Soup
– instant cup soup, source of vegetable protein, ready in 1 minute, glutamate-free
Potato 30 g
100
Rating 4.1/5, 100 reviews
1,79 €
(5,97 € / 100 g)
Protein Cookie
– a delicious gluten-free biscuit packed with high-quality protein and fibre
Caramel choco bun 80 g
192
Rating 4.6/5, 192 reviews
2,69 €
(3,36 € / 100 g)
Organic Steak Strips
– strips of dried meat from premium cow breeds, more than 92% quality beef in each package, practical snack for travels
Black pepper 25 g
46
Rating 4.7/5, 46 reviews
3,39 €
(13,56 € / 100 g)
Chocolate Shards
– high quality "bean to bar" chocolate, high cocoa content, without soya lecithin, gelling agents or flavourings
80% dark chocolate 250 g
98
Rating 4.8/5, 98 reviews
14,99 €
(6 € / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Chocolate and hazelnut
505
Rating 4.5/5, 505 reviews
from 7,99 €
(from 1,57 € / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Caramel and matcha 400 g
166
Rating 4.6/5, 166 reviews
7,99 €
(2 € / 100 g)
Peanut Butter
– 100 % finely roasted peanuts, no added sugar or salt, rich in protein
Smooth 1 000 g
527
Rating 4.9/5, 527 reviews
8,99 €
(0,90 € / 100 g)
Peanut Butter
– 100 % finely roasted peanuts, no added sugar or salt, rich in protein
Smooth 500 g
527
Rating 4.9/5, 527 reviews
5,49 €
(1,10 € / 100 g)
Apple Chips
– dried ultra crispy slices, made from premium apples, no frying, no sulphites
Natural 30 g
70
Rating 5.0/5, 70 reviews
1,59 €
(5,30 € / 100 g)
Organic Pistachio Butter
– 100% pistachio cream made from hand-picked and carefully selected pistachios, without preservatives and added sugar
140 g
54
Rating 4.9/5, 54 reviews
11,99 €
(8,56 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 900 g
135
Rating 4.7/5, 135 reviews
44,99 €
(5 € / 100 g)
Organic Plant Protein Energy Balls
– soft snack filled with liquid filling, sprinkled with nuts, premium organic ingredients, combination of rice and pea protein
Strawberry Coconut 45 g (3 x 15 g)
63
Rating 4.4/5, 63 reviews
2,29 €
(5,09 € / 100 g)
Nut Spread Topping
– creamy coating with a high nut content, rich in fiber and unsaturated fats, made from 100% natural ingredients
Pistachios 270 g
121
Rating 4.8/5, 121 reviews
14,49 €
(5,37 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & mango 20 g
69
Rating 4.7/5, 69 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & raspberry 20 g
216
Rating 4.7/5, 216 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & strawberry 20 g
163
Rating 4.7/5, 163 reviews
1,49 €
(7,45 € / 100 g)
Teriyaki Sauce
– Japanese umami sauce made from traditional ingredients, without GMOs and artificial preservatives, for meat and marinades
330 ml
16
Rating 4.7/5, 16 reviews
6,99 €
(2,12 € / 100 ml)
Sriracha Sauce
– Medium-hot Thai-style sauce, free from starch and artificial preservatives, made from sweet peppers and chili paste.
185 ml
18
Rating 4.8/5, 18 reviews
7,99 €
(4,32 € / 100 ml)
Grass-Fed
Grass-Fed Beef
– tender beef without preservatives, from young grass-fed Limousin bulls, 98,5 % meat seasoned only with salt
400 g
21
Rating 3.8/5, 21 reviews
10,49 €
(2,62 € / 100 g)
100% Cashew Butter
– creamy nut butter, sweet buttery taste with a hint of caramel, source of unsaturated fats and plant protein
Smooth 500 g
354
Rating 4.9/5, 354 reviews
10,49 €
(2,10 € / 100 g)
Hibiscus Tea
– dried Egyptian hibiscus flowers, intense taste and color
60 g
40
Rating 4.7/5, 40 reviews
3,29 €
(5,48 € / 100 g)
Organic Coconut Sugar
– natural sweetener with a caramel hint from hand-picked coconut flowers, from organic farming
400 g
22
Rating 5.0/5, 22 reviews
4,99 €
(1,25 € / 100 g)
Freeze‑Dried Coconut
– freeze‑dried coconut pieces, sweet and crunchy, a natural source of plant‑based fats
50 g
33
Rating 4.6/5, 33 reviews
4,99 €
(9,98 € / 100 g)
Chocolate Chunks
– no added refined sugar, selected Criollo cocoa beans from Mexico
White chocolate 250 g
76
Rating 4.5/5, 76 reviews
10,49 €
(4,20 € / 100 g)
Protein Crispies
– super crunchy protein balls with complete protein, great with cereals, porridges, and yoghurts
Dark chocolate 130 g
161
Rating 4.9/5, 161 reviews
7,99 €
(6,15 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla 2 000 g
3177
Rating 4.6/5, 3177 reviews
78,99 €
(3,95 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Chocolate 2 000 g
2011
Rating 4.4/5, 2011 reviews
78,99 €
(3,95 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Unflavoured 1 000 g
3246
Rating 4.5/5, 3246 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Strawberry milkshake 1 000 g
1209
Rating 4.4/5, 1209 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Cinnamon Roll 1 000 g
2321
Rating 4.3/5, 2321 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Banana 30 g
1115
Rating 4.3/5, 1115 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Salted caramel 1 000 g
2118
Rating 4.3/5, 2118 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Pistachios 1 000 g
497
Rating 4.3/5, 497 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
White chocolate coconut 30 g
218
Rating 4.4/5, 218 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Great value
Weekly Offers
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate 30 g
342
Rating 4.5/5, 342 reviews
2,19 €
(7,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate with hazelnuts 1 000 g
352
Rating 4.5/5, 352 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Vanilla 1 000 g
966
Rating 4.7/5, 966 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate 1 000 g
430
Rating 4.6/5, 430 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Unflavoured 1 000 g
864
Rating 4.5/5, 864 reviews
41,99 €
(4,20 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Vanilla 30 g
966
Rating 4.7/5, 966 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate with hazelnuts 30 g
352
Rating 4.5/5, 352 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Cinnamon Cereal Milk 30 g
566
Rating 4.5/5, 566 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
White chocolate 30 g
359
Rating 4.5/5, 359 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Chocolate shake 30 g
298
Rating 4.4/5, 298 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla cream 30 g
416
Rating 4.5/5, 416 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Blueberry 30 g
211
Rating 4.1/5, 211 reviews
2,49 €
(8,30 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Whey Protein Isolate
– rapidly absorbable protein, minimal sugar and fat, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 500 g
302
Rating 4.6/5, 302 reviews
35,99 €
(7,20 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Whey Protein Isolate
– rapidly absorbable protein, minimal sugar and fat, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 1 000 g
302
Rating 4.6/5, 302 reviews
59,99 €
(6 € / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Whey Protein Isolate
– rapidly absorbable protein, minimal sugar and fat, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 1 000 g
325
Rating 4.5/5, 325 reviews
59,99 €
(6 € / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
White chocolate coconut 1 000 g
218
Rating 4.4/5, 218 reviews
44,99 €
(4,50 € / 100 g)
Organic Basil
– seasoning for meat and roasted vegetables, without additives and from organic farming
24 g
14
Rating 4.7/5, 14 reviews
2,99 €
(12,46 € / 100 g)
Organic Pizza Grande
– ultra soft Roman-style pizza dough, made from organic ingredients, without flavorings and artificial additives
215 g
20
Rating 4.6/5, 20 reviews
3,49 €
(1,62 € / 100 g)
Organic Plant Protein Nut Spread
– 100% nut butter with pea protein, without flavourings and palm oil
Cashew and vanilla 250 g
28
Rating 4.7/5, 28 reviews
11,49 €
(4,60 € / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.