– crunchy sticks rich in fibre, 100% natural ingredients, no refined vegetable oils
Oregano and basil 50 g
379
Rating 4.4/5, 379 reviews
1,09 €
(2,18 € / 100 g)
Organic Whole Grain Oat Bread
– durable wholemeal bread, Bavarian raw materials and production, source of fibre, without preservatives
With rye and wheat germ 375 g
31
Rating 4.4/5, 31 reviews
2,59 €
(0,69 € / 100 g)
Protein Crispies
– super crunchy protein balls with complete protein, great with cereals, porridges, and yoghurts
Unflavoured 250 g
262
Rating 4.7/5, 262 reviews
13,49 €
(5,40 € / 100 g)
Mask Badge Tee
– T-shirt with tiny Vilgain logo on the chest, made of organic cotton, in a fitting unisex cut
XS Black
32
Rating 4.8/5, 32 reviews
14,99 €
Protein Mug Cake Mix
– fluffy and supple texture, 20 g protein per serving, high quality protein with gradual release
Chocolate and hazelnut 420 g
282
Rating 4.7/5, 282 reviews
14,59 €
(3,47 € / 100 g)
Organic Rice Chocoballs
– super crunchy balls, clean ingredients without nonsense, a good layer of artisanal bean-to-bar chocolate
Milk chocolate 50 g
263
Rating 4.7/5, 263 reviews
2,29 €
(4,58 € / 100 g)
Organic Rice Chocoballs
– super crunchy balls, clean ingredients without nonsense, a good layer of artisanal bean-to-bar chocolate
Dark chocolate 50 g
191
Rating 4.6/5, 191 reviews
2,29 €
(4,58 € / 100 g)
Dark Chocolate Coated Banana Chips
– 65% chocolate from selected cocoa beans, gently freeze-dried, super crunchy, free of lecithins and polishes
150 g
18
Rating 4.6/5, 18 reviews
7,99 €
(5,33 € / 100 g)
Hair Mask
– made from natural extracts, strengthens the natural shine and repairs damaged hair
Bergamot 100 ml
9
Rating 4.5/5, 9 reviews
11,99 €
(11,99 € / 100 ml)
Organic Rice Cakes
– puffed rice snack topped with chocolate or yoghurt, made from premium Italian rice and Dutch chocolate
Milk chocolate 100 g
166
Rating 4.8/5, 166 reviews
1,69 €
(1,69 € / 100 g)
Organic Rice Cakes
– puffed rice snack topped with chocolate or yoghurt, made from premium Italian rice and Dutch chocolate
Dark chocolate 100 g
186
Rating 4.9/5, 186 reviews
1,69 €
(1,69 € / 100 g)
Organic Rice Cakes
– puffed rice snack topped with chocolate or yoghurt, made from premium Italian rice and Dutch chocolate
Yoghurt 100 g
173
Rating 4.9/5, 173 reviews
1,69 €
(1,69 € / 100 g)
Hair Wash
– for all hair types, made from herbal extracts, refreshing scent, free of parabens and sulphates
Mint with tangerine 200 ml
27
Rating 3.7/5, 27 reviews
7,99 €
(4 € / 100 ml)
Protein Mug Cake Mix
– fluffy and supple texture, 20 g protein per serving, high quality protein with gradual release
Strawberry and White Chocolate 420 g
163
Rating 4.6/5, 163 reviews
14,59 €
(3,47 € / 100 g)
Lip Balm
– nourishing and moisturizing effects, simple natural composition
Almonds, rosehip and beeswax 15 ml
73
Rating 4.6/5, 73 reviews
3,99 €
(26,60 € / 100 ml)
Lip Balm
– nourishing and moisturizing effects, simple natural composition
Mint 15 ml
33
Rating 4.7/5, 33 reviews
3,99 €
(26,60 € / 100 ml)
Organic White Almond Butter
– 100% natural butter with extra creamy texture, made from nuts roasted with hot air, without additives and GMOs, ideal for porridge or pancakes
Smooth 250 g
39
Rating 4.5/5, 39 reviews
8,39 €
(3,36 € / 100 g)
Golden Cane Icing Sugar
– natural sweetener with high molasses content, sweet caramel taste and golden colour, unrefined, without colouring agents
500 g
14
Rating 4.7/5, 14 reviews
1,99 €
(0,40 € / 100 g)
Wildflower Honey
– from a Czech beekeeper from the pure nature of the Jeseniky Protected Landscape Area
320 g
75
Rating 4.9/5, 75 reviews
5,29 €
(1,65 € / 100 g)
Washing-Up Liquid
– eco, vegan, gentle and natural
Lemongrass and lemon 750 ml
77
Rating 4.9/5, 77 reviews
3,49 €
(0,47 € / 100 ml)
Organic Coconut
– fragrant and juicy coconut for flavouring sweet dishes
500 g
36
Rating 4.9/5, 36 reviews
5,29 €
(1,06 € / 100 g)
Protein Cookie
– a delicious gluten-free biscuit packed with high-quality protein and fibre
Coconut and almonds 80 g
133
Rating 4.4/5, 133 reviews
2,79 €
(3,49 € / 100 g)
Protein Energy Bar
– provides energy and quality protein, honest Czech production, 100% natural ingredients, balanced macronutrient ratio
Peanuts 40 g
74
Rating 4.5/5, 74 reviews
1,59 €
(3,98 € / 100 g)
Organic Sprouted Energy Bar
– RAW bar made from sprouted buckwheat, only 3 ingredients, naturally rich in magnesium and iron
Raspberry 35 g
162
Rating 4.3/5, 162 reviews
1,39 €
(3,97 € / 100 g)
Chocolate Coated Raspberries
– freeze‑dried fruit covered in chocolate, high cocoa content, no polishing agents
Dark chocolate 150 g
76
Rating 4.8/5, 76 reviews
8,99 €
(5,99 € / 100 g)
Chocolate Hazelnuts
– hand-picked nuts coated in a layer of chocolate, without polishing agents, produced in small batches for maximum freshness
Dark chocolate 250 g
49
Rating 4.9/5, 49 reviews
11,99 €
(4,80 € / 100 g)
Organic Protein Crispbread
– high protein and fibre content, gluten-free, 100% plant composition
Herbs 100 g (2 x 50 g)
227
Rating 4.7/5, 227 reviews
1,99 €
(1,99 € / 100 g)
Tapioca Flour
– super soft, naturally gluten-free, taste neutral, perfectly digestible
400 g
9
Rating 4.8/5, 9 reviews
2,59 €
(0,65 € / 100 g)
Great value
Weekly Offers
Meal Shake
– protein drink with complex carbohydrates and minimal fats, 400 kcal per serving, contains vitamins and minerals, naturally flavored and sweetened
Vanilla 900 g
91
Rating 4.6/5, 91 reviews
22,29 €
(2,48 € / 100 g)
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Swan Lake 400 ml
474
Rating 4.0/5, 474 reviews
5,99 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Black 400 ml
474
Rating 4.0/5, 474 reviews
5,99 €
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Black 600 ml
474
Rating 4.0/5, 474 reviews
6,49 €
Organic Tea Tree Oil
– the most powerful natural antiseptic, organic concentrate from Australian tea tree, with high content of active ingredients
10 ml
17
Rating 4.9/5, 17 reviews
5,99 €
(59,90 € / 100 ml)
Chocolate Coated Strawberries
– crisp, freeze-dried strawberries covered in dark chocolate with high content of cocoa, free of lecithins and polishes
Milk chocolate 120 g
106
Rating 4.8/5, 106 reviews
6,99 €
(5,83 € / 100 g)
Energy & Focus Tabs
– caffeine, l-theanine and l-tyrosine tablest to support concentration and performance, sweetened with stevia
Orange 60 tablets
102
Rating 4.2/5, 102 reviews
7,99 €
(0,13 € / 1 tablet)
Chocolate
– high quality chocolate from single origin cocoa beans, with a high cocoa ratio, without polishing agents and lecithins
80% dark chocolate 85 g
146
Rating 4.8/5, 146 reviews
4,99 €
(5,87 € / 100 g)
Chocolate
– high quality chocolate from single origin cocoa beans, with a high cocoa ratio, without polishing agents and lecithins
45% milk chocolate 85 g
70
Rating 4.7/5, 70 reviews
4,99 €
(5,87 € / 100 g)
Chocolate
– high quality chocolate from single origin cocoa beans, with a high cocoa ratio, without polishing agents and lecithins
39% white chocolate 85 g
40
Rating 4.5/5, 40 reviews
4,99 €
(5,87 € / 100 g)
Protein Crispies XL
– large protein crisps, packed with milk protein
Unflavoured 100 g
34
Rating 4.3/5, 34 reviews
5,59 €
(5,59 € / 100 g)
Great value
Sweet Chilli Sauce
– roasted bell peppers with chili peppers, balanced sweet and spicy flavor profile, without preservatives and thickeners
Hot 330 ml
160
Rating 4.6/5, 160 reviews
5,52 €
(1,67 € / 100 ml)
Energy Bar
– gluten-free fruit bar, only from 4 natural ingredients, source of fibre
Blackcurrant 55 g
116
Rating 4.6/5, 116 reviews
1,69 €
(3,07 € / 100 g)
Tropical Fruit Mix
– freeze-dried fruit blend, with 100% natural composition and perfect crunchiness
45 g
19
Rating 4.4/5, 19 reviews
3,99 €
(8,87 € / 100 g)
Deodorant
– 100% natural deodorant, in roll-on packaging, does not dry out or irritate the skin
Eucalyptus and may chang 50 ml
125
Rating 4.4/5, 125 reviews
6,99 €
(13,98 € / 100 ml)
Deodorant
– 100% natural deodorant, in roll-on packaging, does not dry out or irritate the skin
Ylang ylang and bergamot 50 ml
107
Rating 4.4/5, 107 reviews
6,99 €
(13,98 € / 100 ml)
Wooden Dish Brush
– for cleaning sinks and dishes, naturally antimicrobial, ergonomic wooden handle, removable head
1 piece - Brush with handle
7
Rating 5.0/5, 7 reviews
3,99 €
Chocolate Bar
– high cocoa content, made from single-origin Colombian beans, a sweet treat for on-the-go.
Dark chocolate and whole hazelnuts 45 g
79
Rating 4.5/5, 79 reviews
2,79 €
(6,20 € / 100 g)
Chocolate Bar
– high cocoa content, made from single-origin Colombian beans, a sweet treat for on-the-go.
White chocolate 45 g
43
Rating 4.6/5, 43 reviews
3,39 €
(7,53 € / 100 g)
Chocolate Bar
– high cocoa content, made from single-origin Colombian beans, a sweet treat for on-the-go.
Milk and white chocolate 45 g
87
Rating 4.6/5, 87 reviews
3,39 €
(7,53 € / 100 g)
Tomato Sauce
– traditional Italian tomato sauce, with extra virgin olive oil, without sugar and preservatives
Arrabbiata 500 g
84
Rating 4.7/5, 84 reviews
3,89 €
(0,78 € / 100 g)
Mask Badge Tee
– T-shirt with tiny Vilgain logo on the chest, made of organic cotton, in a fitting unisex cut
XS White
32
Rating 4.8/5, 32 reviews
14,99 €
Coconut Cubes
– crispy freeze-dried fruit, covered with coconut milk, without lecithins and polishes
Mango 100 g
105
Rating 4.2/5, 105 reviews
7,79 €
(7,79 € / 100 g)
Tomato Pasta
– a quick and nutritious meal for any occasion, rich in protein, without preservatives and added sugar
200 g
38
Rating 3.9/5, 38 reviews
3,89 €
(1,95 € / 100 g)
Mushrooms Pasta
– quick and nutritious meal for any occasion, rich in protein, 100% natural ingredients without preservatives
200 g
40
Rating 4.6/5, 40 reviews
3,89 €
(1,95 € / 100 g)
Shiitake Hazelnuts Quinoa
– a blend of tri-coloured quinoa, shiitake mushrooms, nuts and vegetables, 7 natural ingredients, for a quick and balanced meal
250 g
19
Rating 4.0/5, 19 reviews
4,69 €
(1,88 € / 100 g)
Lion's Mane
– vital mushroom in a concentrated 30% extract, food supplement
90 capsules
10
Rating 4.6/5, 10 reviews
11,99 €
(0,13 € / 1 capsule)
Great value
Weekly Offers
Meal Shake
– protein drink with complex carbohydrates and minimal fats, 400 kcal per serving, contains vitamins and minerals, naturally flavored and sweetened
Creamy oats 900 g
36
Rating 4.7/5, 36 reviews
21,89 €
(2,43 € / 100 g)
Fenugreek
– plant extract with 50% saponin content
90 capsules
2
Rating 5.0/5, 2 reviews
13,29 €
(0,15 € / 1 capsule)
Organic Argan Oil
– cold-pressed argan oil from Morocco, moisturizes, nourishes and protects skin and hair, contributes to a youthful appearance
50 ml
13
Rating 4.7/5, 13 reviews
10,49 €
(20,98 € / 100 ml)
Algae 5% Oil Serum
– nourishing hydrating serum based on seaweed, with antibacterial and antioxidant properties, the perfect finishing touch to your evening skincare routine
30 ml
17
Rating 4.8/5, 17 reviews
9,99 €
(33,30 € / 100 ml)
Liposomal C 1 % Serum
– brightens and revitalises the skin with excellently absorbable liposomal vitamin C, an essential part of your morning skincare routine
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.